20. martā sākas kinofestivāls “Spektrs”

Kinofestivāls “Spektrs” šajā pavasarī norisināsies jau septīto reizi, mazliet mainot formātu, vizuālo tēlu un pieeju repertuāra plānošanai. Programmā arī trīs Latvijas filmas – animācijas īsfilma un divas pilnmetrāžas, dokumentālā un spēlfilma.

Šāgada kinofestivāla Spektrs kārtas skaitlis 7 ir liels, pat ja ņem vērā faktu, ka festivāls notiek divas reizes gadā, pavasarī un rudenī. Šoreiz organizētāji, ņemot vērā skatītāju interesi un mūsdienu kino vēsmas, ir nolēmuši šo padarīt par mazliet… citādu festivālu! Sākot jau ar festivāla vizuālo tēlu, kuru šoreiz veidos festivāla filmas, – un beidzot ar pieeju repertuāram un tā plānošanai. Skatītājiem joprojām veselu nedēļu tiks piedāvātas svaigāko un gaidītāko Holivudas filmu pirmizrādes, bet pirmo reizi festivāla vēsturē tas novirzīsies no jau iestrādātās programmas un ļaus skatītājiem sakomplektēt pašiem savu festivāla filmu programmu – katru dienu paralēli tiks demonstrēts līdz pat trim jaunām filmām! Pārklāšanās gan netraucēs kaislīgākajiem kino faniem redzēt visu – repertuārs ir plānots tā, lai būtu iespējams noskatīties visu piedāvājumu.

Un tur būs, ko redzēt – festivālā Latvijas pirmizrādes piedzīvos zinātniskās fantastikas trilleris Dzīvība / Life ar festivāla mīluli Džeiku Džilenholu, Trampa Ameriku izsmejošais zobgalīgais trilleris Prom! / Get Out un kulta režisora Emira Kusturicas jaunākais darbs Tikšanās pie Piena ceļa / On the Milky Road, kur par režisora mūzu un ekrāna partneri kļuvusi apburošā Monika Beluči. Ekskluzīvi kinofestivālā Spektrs skatītāji varēs uz lielā ekrāna redzēt Oskara balvai nominēto filmu 20. gadsimta sievietes / 20th Century Women ar Aneti Beningu, Elli Faningu un Grētu Gervigu galvenajās lomās, kā arī sirsnīgo coming-of-age drāmu visiem filmas Džuno cienītājiem, Gandrīz septiņpadsmit / The Edge of Seventeen ar Heiliju Stenfildu un Vudiju Harelsonu galvenajās lomās. Šīs filmas ārpus festivāla uz lielā ekrāna Latvijā netiks demonstrētas.

Visbeidzot, kinofestivālā “Spektrs 7” ir likts milzīgs uzsvars uz pašmāju kino! Skatītājiem tiks piedāvātas divas ar pusi filmas no pašmāju kino veidotājiem, starp kurām visspilgtāk izceļas režisoru Uģa Oltes un Mortena Trovika dokumentālā filma Atbrīvošanas diena / Liberation Day par skandalozās rokgrupas Laibach koncertu slēgtajā valstī Ziemeļkorejā – filma, kura ir jāredz, lai tai noticētu! Jaunākie kino apmeklētāji pirmie iepazīsies ar režisora Reiņa Kalnaeļļa Dziedošo Hugo – šī iespēja būs pirms Eiropas kinoakadēmijas balvu saņēmušās pilnmetrāžas leļļu animācijas filmas Mana dzīve kā Cukīni / My Life as a Zucchini pirmizrādes. Skatītājus gaida arī īpašais ārpus-festivāla seanss jaunā latviešu režisora Staņislava Tokalova filmai Tas, ko viņi neredz ar paša režisora piedalīšanos.

Un tas nebūt nav viss – kā jau ierasts, festivāla gala programma nav zināma līdz pēdējam brīdim un skatītājus var gaidīt paši neiedomājamākie kino-pārsteigumi!

Ar pilnu festivāla programmu iespējams iepazīties vietnēs www.kinospektrs.lv un www.facebook.com/kinospektrs!

Kinofestivāls “Spektrs” no 20. līdz 26. martam norisināsies kinoteātrī “Kino Citadele”.

Kontaktiem:
Sergejs Timoņins
Filmu izplatīšana & filmu festivāls “Spektrs”
“Kinoblogeri.lv”
+371 25912995