Kinoteātros Pirmizrāde Spēlfilma
Mīlulis
Kristīne Krūze, Kārlis Arnolds Avots un Paula Labāne filmā "Mīlulis"

Trešdien, 21. septembrī, pirmizrādi svin režisora Staņislava Tokalova spēlfilma “Mīlulis”, no 22. septembra filma būs skatāma Latvijas kinoteātros.

Filma vēsta par jaunu, ambiciozu karjeristu, topošo maksātnespējas administratoru Matīsu (galvenajā lomā – Kārlis Arnolds Avots), kurš pēc mīļotās Agates nāves nonāk izvēles priekšā – uzņemties atbildību par viņas meitu Paulu vai piesavināties Agates dārgo īpašumu un nozust.

Spēlfilmas Mīlulis scenārija līdzautori ir Staņislavs Tokalovs un Valdemārs Kalinovskis (Waldemar Kalinovski). “Šī ir jau otrā filma (pēc Tas, ko viņi neredz, 2017), kuras scenāriju esam radījuši kopā ar Valdemāru, un šo gadu laikā mums ir izveidojusies lieliska sadarbība – nu jau saprotamies no pusvārda un pazīstam viens otra rokrakstu. Pirms scenārija izstrādes man bija svarīgi atrast stāsta arhetipu. Mēs katrs vismaz reizi esam izmantojuši savas vizuālās vai intelektuālās īpašības, lai iegūtu to, ko vēlamies. Šo arhetipu nolēmām saukt par „mīluli” un uz to balstīt filmas stāstu,” atklāj filmas režisors Staņislavs Tokalovs.

Tuvojoties filmas svarīgākajai dienai – pirmizrādei, producente Aija Bērziņa, atskatoties uz paveikto, norāda, ka pirmizrāde ir satraucošākais brīdis, uz kuru virzījies viss piecus gadus ilgais radošais process. Filma uzsāk pati savu dzīvi un tiek nodota sabiedrības vērtējumam. “Manuprāt, kino ir ļoti drosmīgs un radoši izaicinošs process, jo nofilmēto nav iespējams pārveidot. Uz ekrāna ir tas, kas ir izdarīts,” stāsta filmas producente Aija Bērziņa. “Tāpēc mani vienmēr interesē katra stāsta attīstīšanas process līdz filmēšanai un pēc tam materiāla montāža, kad filma piedzimst vēlreiz, bet nu jau kā kustīgas bildes.” 

Filmas producente ir Aija Bērziņa (studija Tasse Film), operators – Oļegs Mutu (Rumānija), māksliniece – Laura Dišlere, kostīmu māksliniece – Dace Sloka, grima māksliniece – Ilze Trumpe, montāžas režisors – Štefans Štabenovs (Stefan Stabenow, Vācija), skaņu režisors – Matiss Rei (Matis Rei, Igaunija). Filma tapusi kopprodukcijā ar Igaunijas filmu studiju Stellar Film un Rumānijas studiju Avanpost Media. Filmas tapšanu atbalsta Nacionālais Kino centrs, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Igaunijas Filmu institūts (Eesti Filmi Instituut), fonds Radošā Eiropa MEDIA.

Vairāk informācijas par filmu – Facebook kontā https://www.facebook.com/LovableFilm