2ANNAS piedalās izstādē Polijā

No 2. līdz 6. decembrim Polijas starptautiskā īsfilmu festivāla ZUBROFFKA ietvaros norisinās kinofestivālu plakātu izstāde, kurā piedalās arī Rīgas starptautiskais filmu festivāls 2ANNAS.

2ANNAS saņēma uzaicinājumu piedalīties ar festivāla 2015. gada plakātu par tēmu “VĪRIETIS: VARONIS. MĪĻĀKAIS. ĀKSTS.” Plakāta mākslinieki ir Latvijas Mākslas akadēmijas absolvente Anete Liepa un ilggadējais 2ANNU mākslinieks un pazīstamais latviešu animators Reinis Pētersons, savukārt plakāta modelis ir latviešu aktieris Kristiāns Kareļins. 2ANNAS Polijā pārstāv festivāla producente Lauma Gailīte.

Plakātu izstāde norisinās par godu īsfilmu festivāla ZUBROFFKA desmitajai dzimšanas dienai un tajā kopā ar 2ANNĀM piedalās arī citi Eiropā pazīstami kinofestivāli, piemēram, Starptautiskais Tamperes īsfilmu festivāls (Somija), Vīnes neatkarīgais īsfilmu festivāls (Austrija), Reikjavīkas īsfilmu un dokumentālo filmu festivāls (Islande) un citi.

ZUBROFFKA ir viens no nozīmīgākajiem Polijas īsfilmu festivāliem, kurā šogad līdztekus konkursa programmām apskatāma arī bagātīga ārpuskonkursa programma. Fokusā šogad 3D īsfilmas, filmas par bēgļiem, animācijas filmas no Krievijas, Skotijas filmas, Balkānu un Kaukāza filmas, kā arī Korejas filmas. Festivāla iecienīts notikums – brokastis, kurās šogad var nobaudīt Bavārijas, Skotijas un Venecuēlas kino gardumus. Latviju festivāla programmā pārstāv brāļu Ābeļu īsfilma „Kastrāts Kuilis”, kuru publika uzņēma ar aplausiem.

Rīgas starptautiskais filmu festivāls 2ANNAS jau sen pazīstamas ar aktīvu starptautisko darbību. Šogad 2ANNAS ar skatēm piedalījušās kinofestivālos Maķedonijā un Horvātijā, 2ANNU pārstāvji uzaicināti divu starptautisku Vācijas kinofestivālu žūrijās, kā arī konsultējuši vairākus starptautiskus festivālus par Latvijas īsfilmām. Arī ar ZUBROFFKA festivālam 2ANNAS jau bijusi sadarbība, kad 2013. gadā Polijā tika izrādīta latviešu filmu skate.