No 8. decembra kinoteātrī Rīga pirms pilnmetrāžas filmām tiks demonstrētas pēdējos gados Latvijā uzņemtas īsfilmas. Projektu 2in1 organizē studija Klipu Filmu Darbnīca sadarbībā ar kino Rīga un ar Nacionālā Kino centra finansiālu atbalstu.
 
Projekta 2in1 četros mēnešos iecerēts parādīt aptuveni 12 filmas – vidēji trīs filmas mēnesī – pa vienai īsfilmai pie katras k/t Rīga repertuāra filmas, lai viens skatītājs neietrāpītu uz vienu un to pašu īsfilmiņu vairākas reizes. Katra filmiņa tiktu demonstrēta 42 seansos un filmu auditorija parasti svārstās no 600 līdz 2000.
 
Visi, kam pāri trīsdesmit, atceras laikus, kad pirms filmām kinoteātrī tika demonstrētas īsā formāta filmas – ja nepaveicās, tad dokumentālais kinožurnāls, ja paveicās, tad kinohumoreska Jeralašs. Tieši Padomju nostaļģija bija kā iedvesma šai idejai. Bet patiesais 2in1 mērķis ir īsfilmas attīstība Latvijā . Īsfilma ir ļoti svarīgs žanrs ne tikai radošā ansambļa pašizpausmei, bet arī kā pakāpiens ceļā uz pilnmetrāžu. Bez šīs treniņnometnes neviens režisors nebūs gatavs pilnmetrāžai. Tādēļ, ja Latvija sagaida spēles kino attīstību, tai ir jāinvestē jauno režisoru īsfilmās, bet šī investīcija iegūst lielāku atdevi, ja tiek nodrošināta šo mākslas darbu demonstrēšana pēc iespējas plašākam skatītāju lokam.
 
Stāsta Klipu Filmu Darbnīcas režisors Uģis Olte: Šajā gadā Klipu Filmu Darbnīca pabeidza darbu pie divām spēles īsfilmām – “Sarkanais Pleķis” un „KK 2678”. Pēc pirmizrādes filmas uzsāk festivālu ceļojumu, bet Latvijas skatītājiem šīs un visas citas Latvijas īsfilmas paliek neaizsniedzamas. Dažas parādās īsfilmu skatēs „Future Shorts”, festivālā „Divas Annas” vai „Lielajā Kristapā”, bet lielākā daļa put režisoru plauktos.

Programma

Papildus informācija par projektu 2in1
Valdis Celmiņš
29283338
wc@kfd.lv