Jau desmito reizi Nacionālais kino centrs organizēja 4. maija Latvijas Filmu maratonu, kas šogad pulcēja vairāk nekā 4000 skatītāju. Splendid Palace Rīgā un 18 vietās Latvijas reģionos skatītājiem bija iespēja noskatīties kopumā 27 dokumentālās un animācijas filmas, 8 no tām tika demonstrētas pirmoreiz.

Latvijas Filmu maratona ietvaros skatītāji pirmo reizi varēja noskatīties un Lailas Pakalniņas dokumentālo filmu Viesnīca un bumba, kā arī animācijas jaundarbus bērniem – Nila Skapāna Spoku stunda, Edmunda Jansona Kā Lupatiņi precējās – un pieaugušajiem – Vladimira Leščova Lietus dienas, Edmunda Jansona Roņu sala, Zanes Oborenko IMG_00:01.JPG un Kārļa Vītola Robota vīruss. Par īpašu notikumu kļuva Kristas Burānes dokumentālās filmas Māra pirmizrāde, kuru atklāja Nacionālā Kino centra vadītāja Dita Rietuma un piedalījās gan filmas komanda, gan galvenā varone – režisore Māra Ķimele.

Dienas noslēgumā brīvdabas ekrānu kinoteātra pagalmā iesildīja vairāku maratona pirmizrāžu mūzikas autors Jēkabs Nīmanis ar grupu Jacob Noiman Festival Band, kam sekoja īpaša Latvijas Filmu maratona desmitgadei veltīta īsfilmu programma īsi par 10.

Jaunajā zālē projekta Rīgas kino ietvaros bija skatāma īpaša filmu programma, kas veltīta Rīgai – seansā tika iekļautas īsfilmas, kas tapušas no 1951. gada līdz 1993. gadam.

4. maija Latvijas Filmu maratons norisinās filmu nozares pasākumu programmas Riga Meetings ietvaros, kas piesaistīs gan skatītājus, gan nozares profesionāļus 2014. gada garumā ar iespaidīgu noslēgumu 13. decembrī, kad Rīgā tiks pasniegta Eiropas Kinoakadēmijas balva. Pasākumu programmu atbalsta nodibinājums Rīga 2014.

Organizē: Nacionālais Kino centrs. Finansē: Rīgas dome, Rīga 2014. Atbalsta: Rīgas Nami.

Informatīvais atbalsts: Delfi, Rīgas dome, Rīga 2014.