Kļūdas ziņojums

Could not retrieve the oEmbed resource.
Pirmizrāde Kinoteātros Spēlfilma
Sema ceļojumi II

Šāgada 8. septembrī kinoteātrī “Forum Cinemas” pirmizrādi piedzīvos režisora Aika Karapetjana un studijas “Mistrus Media” spēlfilma “Sema ceļojumi”, kas izrādīta jau astoņos festivālos; autori to klasificē kā „melno komēdiju”.

Filma stāsta par ārzemnieku Semu, kurš dodas uz nomaļu Eiropas vietu meklēt savu tēvu, un meklējumi ieved viņu nepieredzēti dīvainā pasaulē. Negaidītu situācijas pavērsienu rezultātā Sems nonāk zemnieku ģimenes gūstā, no kura viņu, kā izrādās, var glābt tikai kāds mazs sivēns. 

Filmā galveno lomu atveido Eiropas kino populārais beļģu aktieris Kevins Jansenss, viņš iepriekš filmējies vairākās Eiropā un pasaulē pazīstamās filmās, kas demonstrētas arī Latvijas kinoteātros, – Korālijas Feržē Atriebība / Revenge (2017), Kristiana Volkmana Slepenā istaba / The Room (2019).  Filmā Sema ceļojumi lomas atveido arī Latvijas aktieri Laura Siliņa, Aigars Vilims, Normunds Griestiņš, Juris Bartkevičs un Guntis Pilsums.  Filmas operators ir Jurģis Kmins, radošajā grupā strādāja arī galvenais mākslinieks Jurģis Krāsons, grima māksliniece Maija Gundare, kostīmu māksliniece Liene Dobrāja, producents Gints Grūbe un Inese Boka-Grūbe.

Jau ziņots, ka Latvijas un Beļģijas kopražojuma filma Sema ceļojumi, ko veidojusi Latvijas filmu studija Mistrus Media sadarbībā ar Beļģijas kompāniju Polar Bear, izpelnījusies arī ietekmīgā televīzijas tīkla HBO Europe ievērību – tas iegādājies filmas demonstrēšanas tiesības, tādējādi apliecinot Latvijas filmas kinematogrāfisko un saturisko vērtību.

Līdz šim filma Sema ceļojumi jau piedzīvojusi pirmizrādi Amerikas lielākajā žanra filmu festivālā Fantastic Fest, tāpat filma izrādīta arī Ostendes filmu festivālā (Belģija), Briseles Starptautiskajā fantastisko filmu festivālā (Beļģija), Starptautiskajā filmu festivālā Kosmorama (Norvēģija), Taipejas filmu festivālā (Taivāna), Stambulas filmu festivālā (Turcija), Klīvlendas Starptautiskajā filmu festivālā (ASV) un Hāpsalu Šausmu un fantāzijas filmu festivālā HOFF (Igaunija).