Sema ceļojumi kadrs

Viena no Eiropas vadošajām filmu izplatīšanas aģentūrām „LevelK” no Dānijas paziņojusi Holivudas kinoziņu  portālā „Deadline”, ka iegādājas filmu “Sema ceļojumi” izplatīšanai visā pasaulē, publiskots arī filmas starptautiskais treileris.

LevelK sāks filmas izplatīšanu ASV jau šonedēļ, kad no 23.līdz 30.septembrim notiks Ostinā ASV lielākais žanra filmu festivāls Fantastic Fest, kura oficiālajā programmā iekļauta arī Aika Karapetjana filma Sema ceļojumi / Samuel’s Travels.

Filma Sema ceļojumi ir Latvijas un Beļģijas kopražojums, ko veido Latvijas filmu studija Mistrus Media  sadarbībā ar  Beļģijas kompāniju Polar Bear, no Latvijas puses to finansē Nacionālais Kino centrs un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Filma Sema ceļojumi stāsta par beļģi Semu, kurš dodas uz kādu nomaļu Austrumeiropas vietu meklēt savu tēvu un meklējumu gaitā nonāk pasaulē, kādu nav iepriekš pieredzējis. Negaidītu situācijas pavērsienu rezultātā Sems nonāk kādas zemnieku ģimenes gūstā, un no tā viņu, kā izrādās, var glābt tikai kāds mazs sivēns.

Filmas starptautiskais treileris - ŠEIT.

“Filma ir pasaka pieaugušajiem – par nepareiziem un mānīgiem priekšstatiem par cilvēkiem, kurus satiekam savas dzīves laikā, vai notikumiem, kuros nonākam. Mums bieži vien jāpārdzīvo daudzas viesuļvētras, lai nonāktu pie vienkāršām patiesībām, piemēram, - ja vēlamies, lai mūs mīl, mums jārūpējas vienam par otru.
Iedvesma veidot filmu
 radās no grieķu mīta par burvi Kirki, tāpēc arī  viena no filmas galvenajām varonēm ieguva viņas vārdu. Saskaņā ar leģendu Kirke pārvērta Odiseja ceļabiedrus par cūkām, aicinot Odiseju palikt pie viņas un pieņemt viņas mīlestību. Kā filmas veidotājam man bija lieliska iespēja izmantot dažāda veida oriģinālus kinematogrāfijas paņēmienus, lai vienlaikus runātu par daudzām klasiskām tēmām – mīlestība, brīvība, naids, greizsirdība. Veidojot filmu, mēs vēlējāmies radīt savu īpašo pasauli, kurā valda savi unikālie noteikumi, “ stāsta filmas režisors Aiks Karapetjans pirms pasaules pirmizrādes ASV.

Aģentūra LevelK ir viena no vadošajām starptautiskajām filmu izplatīšanas aģentūrām Eiropā, tā specializējusies spēlfilmu un dokumentālo filmu izplatīšanā visā pasaulē dažādās platformās. LevelK strādā ar izaicinošām un oriģinālām filmām, kas izsauc rezonansi skatītājos visā pasaulē, kompānijas filmu izplatīšanas profils orientēts uz augstas kvalitātes art house filmu un dažādu žanra filmu piedāvājumu, strādājot ar Eiropas talantīgākajiem autoriem, kuri uzņem filmas gan angliski, gan citās valodās.

 “Mēs esam ļoti priecīgi, ka Aika Karapetjana filmas Sema ceļojumi izplatīšanā iesaistījusies tik profesionāla Eiropas filmu izplatīšanas aģentūra; LevelK darbība, piedāvājot filmas arī pandēmijas laikā, daudzos Eiropas forumos izpelnījusies atzinību.  Starptautisks izplatītājs ar vārdu ir katras filmas veiksme un novērtējums reizē, “ atzīst filmas producents Gints Grūbe.

Filmā galveno lomu atveido Eiropas kino populārais  beļģu  aktieris  Kevins Jansens, kurš filmējies vairākās Eiropā un pasaulē pazīstamās filmās, kas iepriekš demonstrētas arī Latvijas kinoteātros, – Korālijas Feržē Atriebība / Revenge (2017), Kristiana Volkmana Slepenā istaba / The Room (2019).  Filmā lomas atveido arī Latvijas aktieri Laura Siliņa, Aigars Vilims, Juris Bartkevičs, Normunds Griestiņš. Filmas operators ir Jurģis Kmins, radošajā grupā strādāja arī mākslinieks Jurģis Krāsons, grima māksliniece Maija Gundare, kostīmu māksliniece Liene Dobrāja. Filmas scenāriju veidojuši Aiks Karapetjans un Aleksandrs Radionovs, kurš iepriekš strādājis kopā ar pasaulē atzīto krievu režisoru Borisu Hļebņikovu.

Filmu studija Mistrus Media veidojusi vairākas starptautiskos festivālos atzītas Latvijas spēlfilmas – Viestura Kairiša Melānijas hronika (2016), Dāvja Sīmaņa Tēvs Nakts (2018), starptautiskās kopprodukcijas filmas - Ģiedres Beinorūtes Elpa marmorā, Šarūna Barta Mijkrēslis. Studijas jaunākie darbi ir Deneša Naģa spēlfilma Dabīgā gaismā (2021), kas Latvijas pirmizrādi piedzīvos Rīgas Starptautiskajā filmu festivālā, un režisoru Anda Miziša, Kristīnes Želves, Dāvja Sīmaņa, Ginta Grūbes veidotā daudzsēriju filma Emīlija. Latvijas preses karaliene, kas kinoteātros skatāma no 1. oktobra.