Alise Zariņa debitē ar spēlfilmu “Blakus”

Ceturtdien, 28. februārī, kinoteātra “Kino Citadele” auditorijā “Scape” nosvinēta Alises Zariņas pilnmetrāžas debijas filmas “Blakus” pirmizrāde. Jau nākamajā dienā – piektdienā, 1. martā – filma nonāk Latvijas kinoteātru repertuārā.

 

Filma Blakus, kas pamata finansējumu saņēma Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammā eksperimentālām mazbudžeta pilnmetrāžas spēlfilmām, ir Latvijai neierasta, taču citur pasaulē šis žanrs tiek apzīmēts kā neatkarīgais kino un arī kā ceļa filma (“road movie”) — tā saglabā vieglumu un cilvēcību, taču izvairās no klišejām vai ikdienišķības. Filma Blakus ir attiecību stāsts, ko nevar ielikt ne romantiskas komēdijas, ne melodrāmas rāmī, tas ir mūsdienīgs vēstījums par ceļu uz savu iekšējo brīvību. Filmas varoņi, meklējot sevi, apšauba vispārpieņemtās vērtības un galu galā — arī paši sevi.

Filmas treileris – ŠEIT.

Luīze un Kaspars nejauši satiekas braucienā uz Jāņiem. Viņa bēg no kaitinošiem kaimiņiem un vispārējas bezjēdzības sajūtas, viņš — no brūkošas laulības. Abi ir jauni, talantīgi un apjukuši, abi sapņo kļūt par māksliniekiem, un abi nezina, ko iesākt ar savu dzīvi. Varbūt tāpēc viņu kopīgais izbrauciens pārvēršas par savādu, brīžiem komisku un brīžiem sarežģītu ceļojumu cauri attiecībām trīs gadu garumā.

Filmā skan grupu Čipsis un Dullais, Singapūras Satīns, The Bad Tones un daudzu citu jauno mākslinieku mūzika, kas piestāv atšķirīgam, spilgtam kino, kur mati plīvo vējā un cilvēki saka, ko patiesībā domā.

Galvenajās lomās: Anta Aizupe un Āris Matesovičs, lomās: Uldis Sniķers, Jānis Sniķers, Gatis Maliks, Ivars Krasts, Ģirts Jakovļevs, Vizma Kalme, Aiva Birbele, Jana Herbsta, Marta Grigale un citi.

Pirmizrādē skatītājiem patīkamā gaisotnē bija iespēja satikt filmas Blakus radošo komandu, tostarp filmas režisori un vienu no scenārija līdzautorēm Alisi Zariņu, scenārija autori Martu Elīnu Martinsoni, producentes Alisi Roguli un Helēnu Zakari, galveno lomu atveidotājus Antu Aizupi un Āri Matesoviču, epizodiskās lomās redzamos Uldi Rudaku, Aivu Birbeli, Martu Grigali un grupas Singapūras Satīns biedrus, suni Boniju, kā arī daudzus citus filmas tapšanā iesaistītos cilvēkus un lūgtos viesus.

No 1. marta filma Blakus jau ir skatāma kinoteātros visā Latvijā:
Rīgas kinoteātros Kino Citadele, Multikino, Cinamon Alfa, Splendid Palace, K.Suns, Kino Bize, citur Latvijā – kinoteātros Kino Lora (Sigulda), Kino Gaisma (Valmiera), Kino RIO (Ventspils), Cinamon Balle (Liepāja), Silverscreen Daugavpils, Silverscreen Rēzekne, Vidzeme (Madona), Smiltenes Kino, Auseklis (Talsi), Cēsu koncertzālē, Latgales vēstniecībā GORS (Rēzekne), kultūras namā Wiktorija (Liepāja) un citur! Filmas izplatītājs ir kinoprojekts Spektrs.

Sekot līdzi filmas Blakus gaitām var sociālo tīklu vietnēs Facebook (facebook.com/blakusfilma) un Instagram (instagram.com/blakusfilma).