Animācija Atbalsts Ukrainai Festivāls
Animācijas dienas plakāts

Sestdien, 15. aprīlī, kinoteātrī “K.Suns” visu dienu bez maksas demonstrēs animācijas filmas. Programmā iekļautas gan filmas bērniem, gan pieaugušajiem, pasākumu organizē godalgotais Latvijas animācijas filmu režisors Vladimirs Leščovs.

“Ideja organizēt pasākumu man ienāca prātā, runājot ar seniem draugiem – leģendārā Ukrainas animācijas filmu festivāla KROK organizētājiem. Neskatoties uz karu, viņiem bija iecere organizēt festivālu Ukrainā, bet tas izrādījās pārāk nopietns izaicinājums. Tāpēc es piedāvāju izveidot festivālu Rīgā ar iespēju to atkārtot arī Viļņā un Tallinā. Diemžēl lielas grūtības sagādāja filmu atlase, jo Kijivā bieži dzirdami sprādzieni un pazūd elektrība. Arī saņemt filmas no Ukrainā dzīvojošajiem kolēģiem izrādījās gandrīz neiespējami,” atzīst Latvijas animācijas filmu režisors Vladimirs Leščovs, kura filmas izrādītas un godalgotas pasaules nozīmīgākajos animācijas filmu festivālos Francijā, Japānā, Vācijā, Spānijā, Lielbritānijā, Austrālijā, ASV, Brazīlijā, Kanādā un citās valstīs.

Animācijas dienā kinoteātrī K.Suns no pulksten 11:00 līdz vēlam vakaram bez maksas izrādīs sešas programmas, kurās iekļauti darbi no Ansī (Francija), Countryside Animafest (Kipra), Tallinas, Otavas (Kanāda) un citiem animācijas filmu festivāliem. Programmas nokomplektēt palīdzējuši Tallinas Starptautiskā animācijas filmu festivāla Animist radošais direktors un pazīstamais režisors Prīts Tenders un Holandes Animācijas filmu festivāla līdzdibinātājs, ilggadējais direktors Gerbens Šermers. Viena programma veltīta Ukrainas animācijai.

Vietu skaits ir ierobežots, brīvbiļetes uz seansiem varēs izņemt kinoteātra K.Suns mājaslapā www.kinogalerija.lv. Animācijas dienas apmeklētāji laipni aicināti ziedot Ukrainas bērniem, kas cietuši no Krievijas agresijas.

Pasākumu organizē animācijas filmu studija Lunohod, atbalsta Rīgas Starptautiskais īsfilmu filmu festivāls 2ANNAS, kas norisināsies no 7. līdz 13. aprīlim.