Animācija Festivāls Pirmizrāde
Kadrs no filmas

Februāra sākumā Berlīnes starptautiskajā kinofestivālā pasaules pirmizrādi piedzīvos animācijas studijā „Atom Art” radītā režisores Māras Liniņas īsfilma "Čuči čuči", kas balstīta populārākajā latviešu šūpuļdziesmā "Aijā, žūžū, lāča bērni" un veidota īpašā tehnikā – filca animācijā.

Berlināle (šogad no 10.02. līdz 20.02., pilna programma tiks publicēta 1.02.) ir viens no lielākajiem un prestižākajiem filmu festivāliem Eiropā un pasaulē, programma šim festivālam tiek atlasīta no vairākiem tūkstošiem pieteikumu. Māras Liniņas filma Čuči čuči izvēlēta festivāla konkursam Generation K plus, kurā tiek iekļautas īsfilmas bērniem.

Animācijas studijā Atom Art jau iepriekš veidotas daudzas bērnu iemīļotas animācijas filmas – īsfilmu cikls Lupatiņi (kopš 2010), pilnmetrāžas filma Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi (2018), Bize un Neguļa (2017) un citas; arī jaunā filma Čuči čuči, kas domāta vismazākajiem skatītājiem, turpina studijas pienesumu kvalitatīvam bērnu kultūras saturam.

Tāpat kā labi pazīstamā šūpuļdziesma Aijā žūžū lāča bērni, arī piecas minūtes garā filmiņa Čuči čuči stāsta par lāču ģimeni, kurā lielie lāči dodas dienas gaitās – gādāt ogas un medu –, bet lāču bērni paliek mājās kopā ar miega aitiņām un sastrādā nebēdnības. Tas ir tēlains vēstījums par bezrūpīgo, patiesi emocionāli piesātināto bērnības laiku blakus pieaugušo pasaulei – rūpēm, mīļumam,  savstarpējai sapratnei, ģimeniskumam, tik ļoti svarīgajām vispārcilvēciskajām vērtībām.

Filmas režisore Māra Liniņa par savu jauno filmu saka: "Mūsu tautasdziesmas ir spēcīgs kultūrvēsturisks mantojums, kas dod īpašu enerģiju, tajās mēs dzirdam mūsu latviešu valodas skanīgumu, dziesmās iekodētais vēstījums ļāvis tām saglabāties un skanēt no paaudzes paaudzē cauri gadu simteņiem.”

Filmas radošo komandu veido režisore Māra Liniņa, māksliniece Ūna Laukmane, radošais producents Edmunds Jansons, pieredzējušie animatori Mārtiņš Dūmiņš un Kristīne Zvirbule, bet animācijas tēlus vilnā rūpīgi veidojusi animatore Līva Piterāne. Šūpuļdziesmu Aijā, žūžū, lāča bērni iedziedājuši operdziedātāja Kristīne Zadovska un aktieris Andris Keišs, filmas komponists ir Jēkabs Nīmanis, bet skaņas režisors – Ģirts Bišs. Filmas producentes – Sabīne Andersone un Ieva Vaickovska.

Filmas Čuči čuči tapšanu atbalstījis Valsts Kultūrkapitāla fonds. Filma nominēta Nacionālajai kino balvai Lielais Kristaps divās kategorijās – Labākā animācijas filma un Labākais animācijas filmas mākslinieks

 

Filmas treileris ŠEIT.