Ziemas darbnīca notiks sešas sestdienas, nodarbību ilgums – aptuveni trīs stundas, sākums plkst. 12:00. Rīgas Kino muzejs aicina bērnus veidot filmas kopā ar vecākiem vai citiem ģimenes locekļiem!

Ziemas darbnīca notiks sešas sestdienas, nodarbību ilgums – aptuveni trīs stundas, sākums plkst. 12:00. Rīgas Kino muzejs aicina bērnus veidot filmas kopā ar vecākiem vai citiem ģimenes locekļiem!

Rīgas Kino muzeja rīkotās animācijas darbnīcas jau ieguvušas popularitāti bērnu vidū un kļuvušas par tradīciju vairāku gadu garumā. Šoreiz vēlamies aicināt bērnus veidot filmas kopā ar vecākiem vai citiem ģimenes locekļiem! Ziemas darbnīcu vadīs Latvijā pazīstamais un starptautiski atzītais animācijas režisors Nils Skapāns, kurš vienīgais Latvijā strādā plastilīna tehnikā. 

Ziemas darbnīca notiks sešas sestdienas Kino muzejā Vecrīgā, nodarbību ilgums – aptuveni trīs stundas, sākums plkst. 12:00. Norises laiks: 15., 22., 29.janvāris un 12., 19., 26. februāris. Mērķauditorija ir ģimenes ar bērniem vecumā no 5 – 14 gadiem, kuriem interesē piedalīties radošās aktivitātēs, gūt jaunu pieredzi un attīstīt bērnu intereses.
 
Darbnīcu vadīs animācijas režisors Nils Skapāns (kura studija Nilsons darbojas Jura Podnieka studijas paspārnē), kurš nu jau desmit gadus veido animācijas filmas no plastilīna un ar saviem darbiem ieguvis starptautisku atzinību. Prestižajā Berlīnes filmu festivālā 2010. gada februārī Nila Skapāna filma Burvīga diena bija iekļauta Bērnu un jauniešu filmu konkursa programmā.
 
Darbnīcas dalībnieku izveidotos plastilīna tēlus uzņemsim vidē, kas izgatavota no koka – māju maketos un citos objektos, kurus radījuši jaunieši Rīgas Tehniskās universitātes Amatniecības un dizaina centrā. Amatniecības un dizaina Centrā veidotos priekšmetus ikdienā iespējams aplūkot Ķīpsalā, bet, iesaistot tos filmas tapšanas procesā, padarīsim tos aktīvus, kas būs saistoši gan to autoriem, gan darbnīcas dalībniekiem. 

Ar šo projektu vēlamies veicināt ģimeņu kopējās radošās aktivitātes, kurās pieaugušie darbojas kopā ar bērniem kultūras vidē Rīgā, paplašināt bērnu un pieaugušo zināšanas par kino tapšanas procesu, tādā veidā radot lielāku izpratni par tik populāro mākslas formu – animācijas kino – un radīt jaunāko dalībnieku vidū pastiprinātu interesi par kinomākslu, kas potenciāli varētu kļūt par viņu nākotnes darbības lauku vai vienkārši intereses sfēru.
 
Rīgas Kino muzejs animācijas darbnīcas bērniem rīko jau kopš 2008.gada un tās ieguvušas popularitāti bērnu vidū. Šoreiz, pirmo reizi, orientēsimies uz ģimeni kā veselumu. Darbnīcas līdz šim vadījuši animācijas režisors Edmunds Jansons, bērnu radošās nometnes Jūras vārna skolotāji Ivars Šmits un Kristīna Ratniece, Starptautiskās Rīgas sākumskolas skolotāja Anna Armane un citi. Darbnīcās pieaicināti arī autori no citām kultūras jomām, kuru darbi izmantoti kā iedvesmas avoti filmu tēmām. Autoru vidū bijuši literāti Pauls Bankovskis, Inese Zandere, Māris Bērziņš, dzejnieks Kārlis Vērdiņš un citi.
 
Vietu skaits darbnīcā ir ierobežots, tādēļ savu dalību lūdzam pieteikt iepriekš pa telefonu 67358873 vai e-pastu: kinomuzejs@kinomuzejs.lv
 
Pasākumu finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.
 

                Burvīga diena