Antuāna Duanela kinoskola aicina pieteikties uz lekciju ciklu

Antuāna Duanela kinoskola, kas kinoteātrī “Kino Bize” tika atklāta septembrī, tagad aicina pieteikties  jauniešus vecumā no 11 līdz 16 gadiem uz nākamo skolas lekciju ciklu, kas norisināsies no janvāra līdz aprīlim! Aicināti gan tie, kuri jau iepriekš apmeklējuši lekcijas, gan jaunieši bez priekšzināšanām. Šī kursa ietvaros būs iespēja padziļināti pievērsties kino žanriem. Pieteikšanās atvērta līdz 10. janvārim.

Kinoskola, kas nosaukta Fransuā Trifo filmas 400 sitieni / Les Quatre Cents Coups (1959) brīžiem apjukušā, brīvību meklējošā un ļoti dzīvā varoņa, paša režisora alter ego Antuāna Duanela vārdā, ir vieta, kur satiekas labas filmas, aizrautīgi lektori un cilvēki, kas tic, ka ekrāns var palīdzēt ieraudzīt jūru. Kinoskolas nodarbību kurss par žanriem sastāvēs no astoņām lekcijām, kuras vadīs Viktors Freibergs, Daniela Zacmane, Dārta Ceriņa un Matīss Kaža. Kurss paredzēts jauniešiem vecumā no 11 līdz 16 gadiem un piedāvā iepazīties ar dažādiem kino žanriem – komēdija, šausmu filma, mūzikls, melodrāma, vēsturiskais kino un fantāzijas filmas. Žanru tēma izvēlēta, jo tā dod iespēju ielūkoties dažādos kinovēstures attīstības posmos, izcelt dažādu filmu kopīgās un atšķirīgās pazīmes, pievērst uzmanību filmu stilam, to veidošanas paņēmieniem un, galu galā, likt padomāt, kas notiek ar žanriem un to robežām mūsdienu filmās.

“2019. gadā uzsāktais lekciju cikls, kas izraisīja patīkami lielu interesi, apliecina gandrīz pašsaprotamu nākotnes vīziju – ir jāturpina runāt par kino, par dažādiem žanriem un daudzveidīgiem filmu stila elementiem. Lai vēlreiz pārliecinātos, ka filmas ir tikpat atšķirīgas, kā mēs katrs, un arī to uztvere ir atkarīga no mūsu skatīšanās pieredzes. Tāpēc nākamajā gadā cikls turpināsies, un – lai pieredze kļūst bagātāka! Tas arī būtu mans novēlējums Jaunajā gadā,” saka Antuāna Duanela kinoskolas vieslektors Viktors Freibergs.

Nodarbību grafiks:
16. janvāris pl. 17:00 – Vesterns. Matīss Kaža
30. janvāris pl. 17:00 – Komēdija. Daniela Zacmane
13. februāris pl. 17:00 – Melodrāma. Daniela Zacmane
27. februāris pl. 17:00 – Šausmu filma. Viktors Freibergs
12. marts pl. 17:00 – Vēsturiskā filma. Dārta Ceriņa
26. marts pl. 17:00 – Fantāzijas filma. Viktors Freibergs
9. aprīlis pl. 17:00 – Mūzikls. Daniela Zacmane
30. aprīlis pl. 17:00 – tēma pēc grupas izvēles

Kinoskolas lekciju ciklam iespējams pieteikties, nopērkot biļeti bezrindas.lv. Nākot ar biļeti uz pirmo nodarbību, tā tiks apmainīta pret kinoteātra Kino Bize biedra karti, kas dos iespēju gan apmeklēt visas lekcijas, gan piedāvās citas priekšrocības visas kino sezonas laikā (8 brīvbiļetes uz jebkuriem regulārā repertuāra seansiem, 10% atlaide biļetēm/dzērieniem/uzkodām, 50% atlaide telpu nomai). Vietu skaits ierobežots!

Vairāk: www.kinobize.lv
Projekts tapis ar Latvijas Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

KINO BIZE
Elizabetes 37, Rīga, LV-1010
+371 26115004, paula.berzina@kinobize.lv