“Antuāna Duanela kinoskola” izsludina jaunu pieteikšanos

Kinoteātrī “Kino Bize” pirms gada atklātā kino skola aicina pieteikties jauniešus vecumā no 11 līdz 16 gadiem uz nākamo lekciju ciklu, kas norisināsies no septembra līdz decembrim! Aicināti gan tie, kuri jau iepriekš apmeklējuši Antuāna Duanela lekcijas, gan jaunieši bez priekšzināšanām. Šī kursa ietvaros pieci lektori piedāvās padziļināti pievērsties astoņu dažādu kino režisoru daiļradei. 

Lekciju laikā varēs iepazīties ar pašu lektoru izvēlētiem režisoriem. Piemēram, Viktors Freibergs vienu no lekcijām nolēmis veltīt režisoram, kurš darbojies dažādos žanros, – Stenlijam Kubrikam, bet otru – vienam no pēdējo gadu neparastākajiem režisoriem, kurš pārstāv tā dēvēto “post-pop cinema” – Vesam Andersonam. Režisors Matīss Kaža iepazīstinās jauniešus ar vienu no pazīstamākajiem Honkongas jaunā viļņa pārstāvjiem – Vongu Karvaju, Roberts Kuļenko savukārt izvēlējies “lielmeistaru, bez kura kino nav iedomājams” – Martinu Skorsēzi. Dārtas Ceriņas lekcija būs veltīta Anjēzei Vardai – viņas spēlfilmas un dokumentālie darbi nepakļaujas klasiskās stāstniecības likumībām. Daniela Zacmane izvēlējusies stāstīt par sev nozīmīgiem režisoriem Luiju Malu, Vitorio de Siku un kursa noslēgumā arī par latviešu režisoru, kura firmas zīme ir detektīvi, – Aloizu Brenču.

Kino skolas līdzdibinātāja un lektore Daniela Zacmane stāsta: “Antuāna Duanela kino skola mums par prieku gada laikā izveidojusies par vietu, kur jūtama kino aizrautības enerģija un kurā satiekas cilvēki, kam ir vēlēšanās saprast, uzzināt un par redzēto arī runāt. “Neviena lekcija nelikās kā izšķiests laiks, tās atgādināja, cik aizraujošs ir kino,” atsauksmēs rakstīja kāda jauniete, un jaunais lektorijs sastādīts tā, lai viss tāpat arī turpinātos.”

Nodarbību grafiks:

10. septembrī pl. 17:00 – Viktors Freibergs. STENLIJS KUBRIKS
24. septembrī pl. 17:00 – Daniela Zacmane. VITORIO DE SIKA
8. oktobrī pl. 17:00 – Dārta Ceriņa. ANJĒZE VARDA
22. oktobrī pl. 17:00 – Matīss Kaža. VONGS KARVAJS
5. novembrī pl. 17:00 – Daniela Zacmane. LUIJS MALS
19. novembrī pl. 17:00 – Roberts Kuļenko. MARTINS SKORSĒZE
3. decembrī pl. 17:00 – Viktors Freibergs. VESS ANDERSONS
17. decembrī pl. 17:00 – Daniela Zacmane. ALOIZS BRENČS

Kino skolas lekciju ciklam iespējams pieteikties līdz 27. augustam, iegādājoties biļeti bezrindas.lv. Nākot ar biļeti uz pirmo nodarbību, tā tiks apmainīta pret kinoteātra Kino Bize biedra karti, kas dos iespēju gan apmeklēt visas lekcijas, gan piedāvās citas priekšrocības visas kino sezonas laikā. Vietu skaits ierobežots!

Antuāna Duanela kino skola ir platforma, kas izveidota, lai pasniedzēji, kuri mīl kino, palīdzētu jauniešiem sastapties ar labām filmām, domāt par tām un runāt, pārvēršot kino par sakarīgu un nozīmīgu dzīves pieredzes daļu. Projekts tapis ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Vairāk: www.kinobize.lv.
Jautājumu gadījumā rakstīt uz kino@kinobize.lv