Latvijas Kinematogrāfistu savienība aicina apmeklēt darbnīcu, kuru vadīs animācijas filmu producenti Pols Tildžess (Luksemburga) un Eriks Gossens (Beļģija); viņi dalīsies pieredzē, atbildot uz vairākiem jautājumiem – kā producenti citās Eiropas valstīs vada filmu studijas, kā piesaista starptautiskus partnerus, kā ražo filmas, kas iegūst “Oskara” nominācijas un balvas? Pasākums norisināsies angļu valodā jaunatvērtajā Kino mājā, vietu skaits ierobežots.

LKS Tiltgess un otrs

Pols Tildžess (Paul Thiltges) ir Luksemburgas studijas Paul Thiltges Distributions dibinātājs un vadītājs. Uzsācis karjeru pirms četrdesmit gadiem, dibinājis vairākas starptautiskas filmu studijas un šobrīd darbojas kā Luksemburgas filmu fonda vecākais konsultants.

Dokumentālā filma Megacities tika rādīta vairāk nekā 35 festivālos apkārt pasaulei, ieskaitot Lokarno, Sansebastjānu, Toronto un Sandānsu, bet The Congress ieguva desmit festivālu apbalvojumus, tai skaitā Eiropas Kinoakadēmijas balvu par labāko Eiropas animācijas filmu. The Blue Arrow kļuva par pirmo Eiropas animācijas filmu, kuras izplatīšanu uzņēmās distribūcijas giganti Miramax un Walt Disney Pictures.

Eriks Gossens (Eric Goossens) ir animācijas filmu producents. Dibinājis savu pirmo uzņēmumu Walking The Dog 1999. gadā, pirmā viņa producētā filma Randiņš Belevilā / Les Triplettes de Belleville ieguva divas Oskara nominācijas. Kopš tā laika Erika filmas ieguvušas vēl vairākas Kinoakadēmijas nominācijas. Šobrīd studija sadarbojas ar Europacorp. animācijas filmu ražošanā, kā arī ar citiem partneriem Vācijā, Norvēģijā, Polijā, Luksemburgā un citur. Eriks vada Beļģijas animācijas producentu asociāciju, pasniedz mākslas skolā LUCA un ir padomes loceklis biedrībā CineKid, kas apvieno bērnu filmu veidotājus un faktiski nosaka šīs nišas nākotni Eiropā.

Pēc prezentācijām apmeklētājiem būs iespēja noskatīties Oskara balvu saņēmušo animācijas īsfilmu Mr. Hublot, kā arī citas studiju Paul Thiltges Distributions un Walking The Dog filmas.

Darbnīca notiks Kino mājā, Mēness ielā 4.

Ieeja darbnīcā par brīvu, pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālajam atbalstam. Darbnīcas darba valoda – angļu. Vietu skaits ierobežots, tāpēc lūdzam reģistrēties savlaicīgi, aizpildot pieteikuma formu šeit http://ej.uz/n2bc.