Festivāls
Padomju džinsu komanda pirms seansa
Ar daudzsēriju mākslas filmu "Padomju džinsi" iepazīstina producente Aija Bērziņa, režisors Staņislavs Tokalovs un festivāla vadītāja Aija Dreimane

Noslēdzies 6. Bostonas Baltijas filmu festivāls, kas klātienē norisinājās no 1.-3. martam Bostonas kinoteātrī „Paramount”, bet vēl turpinās tiešsaistē visā ASV teritorijā. Festivāla ietvaros tika demonstrētas 15 filmas no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, atšķirīgs un plašs Baltijas filmu piedāvājums ir arī festivāla virtuālajā sadaļā, kas piedāvās filmas vēl divas nedēļas, līdz 18. martam.

Bostonas Baltijas filmu festivāla (Boston Baltic Film Festival) lozungs ir „Get to know the Baltic soul / Iepazīsti Baltijas dvēseli”, un piesātinātajās festivāla dienās notika gan filmu seansi, gan sarunas ar filmu veidotājiem. Ziemeļamerikas pirmizrādi piedzīvoja daudzsēriju filmas Padomju džinsi pirmās divas sērijas, filmu pārstāvēja un skatītāju atzinību un sirsnību pieredzēja producente Aija Bērziņa un režisors Staņislavs Tokalovs. Festivālā tika izrādīta arī Latvijas īsfilmu programma, kurā iekļauta Aijas Ansones filma Can’t help myself, Betijas Zvejnieces darbs Jaunības eksperti un divas Uģa Oltes īsfilmas – Radi un raidi un Upurjērs.

Festivāla noslēgumā tika demonstrēta režisora Rolanda Kalniņa klasiskā filma Četri balti krekli (1967), seansu papildinot ar kinozinātnieces Ditas Rietumas ievadlekciju. Programmā bija iekļautas arī vairākas filmas, kas tapušas kā minoritārie kopražojumi, sadarbojoties Igaunijai un Latvijai – Aptiekāra Melhiora triloģija (2022) un Neredzamā cīņa (2023), kas bija izraudzīta par festivāla atklāšanas filmu. Kopumā Bostonas Baltijas filmu festivālu kinoteātrī Paramount apmeklēja vairāk nekā 1000 skatītāju, un tas uzskatāms par labāko rezultātu festivāla pastāvēšanas laikā. 

Festivāla virtuālajā sadaļā, kas ASV teritorijā skatāma līdz 18. martam, Latviju pārstāv deviņas filmas – līdzās jau minētajām arī režisores Ilzes Kungas-Melgailes spēlfilma Mana brīvība (2023), Staņislava Tokalova dokumentālā filma Viss būs labi (2023) un spēlfilma Mīlulis (2022), bet Lietuvas sadaļā iekļauta filma Spēlmanis (2013), kas savulaik tapa kā viens no pirmajiem Lietuvas un Latvijas kopražojumiem.

Bostonas Baltijas filmu festivāls ir viena no tām kultūras iniciatīvām, kas tika aizsākta Latvijas simtgades gadā. Kopš 2018. gada festivāls veiksmīgi turpina popularizēt Latvijas un Baltijas filmas Ziemeļamerikā, piesaistot ne tikai diasporas, bet arī Bostonas iedzīvotāju uzmanību.