Baltijas valstu kino centri –  Nacionālais kino centrs, Lietuvas kino centrs un Igaunijas Filmu institūts – šogad sadarbosies ar Starptautisko Sansebastjanas kinofestivālu, organizējot Baltijas valstu fokusu festivāla norises laikā septembrī. Līdz 27. jūnijam NKC aicina pieteikties producentus, kas strādā ar starptautiskiem projektiem, dalībai festivālā tiks atlasīti pieci producenti no katras valsts.

Sansebastjanas kinofestivāls ir viens no tradīcijām bagātākajiem starptautiskajiem kinofestivāliem Eiropā, tas piedāvā plašu filmu un industrijas programmu. Trīs Baltijas valstu simtgade ir bijusi ierosme, lai nostiprinātu sadarbību ar šo prestižo festivālu un iepazīstinātu festivāla viesus un industrijas pārstāvjus ar Baltijas valstu kino profesionāļiem.

Baltijas fokuss Sansebastjanas kinofestivālā notiks no šī gada 23. līdz 27. septembrim, kad tiks organizēta plaša programma – prezentācijas, diskusijas, filmu programmas. Tā ietvaros notiks dažādi pasākumi, lai veicinātu Baltijas valstu profesionāļu sadarbību ar Spānijas, kā arī Basku zemes kinematogrāfistiem (Sansebastjana vai Donostija atrodas Basku zemē).

Sansebastjanas festivāls sadarbībā ar Baltijas valstu kino centriem aicina pieteikties piecus producentus no katras Baltijas valsts. Priekšroka tiks dota pretendentiem, kuri gatavojas veidot starptautiskas kopprodukcijas. Uzturēšanās izdevumus Sansebastjanā un arī ceļa izdevumus apmaksās Baltijas fokusa organizētāji – Sansebastjanas festivāls un Baltijas valstu kino centri.

Pretendentu atlasi veiks Sansebastjanas festivāla pārstāvji.

Pieteikumu lūdzam nosūtīt uz nkc@nkc.gov.lv līdz šī gada 27. jūnijam.