30. martā Ukrainas galvaspilsētā Kijevā dokumentālo filmu Loengrīns no Varka Kru (režisors Viesturs Kairišs) saņēma Andreja Matrosova vārdā nosaukto balvu.

30. martā Ukrainas galvaspilsētā Kijevā dokumentālo filmu Loengrīns no Varka Kru (režisors Viesturs Kairišs) saņēma Andreja Matrosova vārdā nosaukto balvu.

Filma tika izrādīta Starptautiskā dokumentālo filmu festivāla Docudays. Festivāla programmā tika iekļautas dokumentālas filmas, kas veltītas cilvēktiesību jautājumiem.

Piešķirto balvu festivāla organizatori izveidojuši, lai pieminētu savu draugu un kolēģi Andreju Matrosovu, kurš bijis fotogrāfs, operators, žurnālists, izcēlies ar radošu talantu, bijis aktīvs cilvēktiesību aizstāvis un visu, kam ķēries klāt, darījis ar mīlestību.
 
Filma ir radošs latviešu kamaniņu braucēja Mārtiņa Rubeņa portrets. Mārtiņš Rubenis ir izcils sportists, 2006. gadā Turīnā viņš izcīnīja Latvijai sen gaidīto pirmo medaļu ziemas olimpiskajās spēlēs, daudzus spēcīgus konkurentus atstājot aiz godalgoto vietu pjedestāla.
Vienlaicīgi ar pirmajiem panākumiem profesionālajā sportā Mārtiņš kļuva pazīstams uz Latvijas alternatīvās mūzikas skatuvēm kā DJ Betons, domubiedru apvienības Varka Kru dalībnieks (Varka ­- no krievu val. vārīties, Kru – no angļu val. grupa, komanda).
Gluži kā viduslaiku bruņinieks Loengrīns, Mārtiņš Rubenis savās kamanās ierodas mūsu zemē, lai izcīnītu cīņu – ar pretinieku, ar sevi, ar laiku un pasauli.
 
Loengrīns no Varka Kru, 2009., 80’
Režisors/ scenārijs Viesturs Kairišs
Operators Andrejs Verhoustinskis, Gints Bērziņš
Producents Guntis Trekteris, Viesturs Kairišs
Studija Ego Media
 
Filma uzņemta ar Nacionālā Kino centra un Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu.
 

                 Loengrīns no Varka Kru