Balvas “Kilograms kultūras 2020” Ziemas balsojums izceļ divas filmas

Noslēdzies Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas “Kilograms kultūras 2020” Ziemas balsojums – filmu nozari finālā februāra sākumā pārstāvēs Ilzes Burkovskas-Jakobsenas pilnmetrāžas animācijas filma „Mans mīļākais karš”, bet kategorijā „Pārsteigums” uzvarējusi Matīsa Kažas filmizrāde „Kino un mēs”.

Balvas Kilograms kultūras 2020 Ziemas balsojums skatītāji un klausītāji izvēlējušies darbus astoņās kategorijās, šie darbi sacentīsies fināla balsojumā februāra sākumā.

Kilograms kultūras ir sabiedrisko mediju apbalvojums kultūras jomā, kas apliecina sabiedrisko mediju aktīvu līdzdarbību Latvijas kultūras dzīves procesos. Balvu piešķir Latvijas Televīzija, Latvijas Radio un Latvijas sabiedrisko mediju portāls LSM.lv. Tradīcija aizsākta 2012. gadā, kad balvas tika pasniegtas par spilgtākajiem 2011. gada kultūras notikumiem.

Ziemas balsojumam izvirzītie darbi Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas žūrijas redzējumā tika atzīti par oriģinālākajiem un kvalitatīvākajiem Latvijas kultūras notikumiem, kas tapuši no 2020. gada septembra līdz gada nogalei, un ir cienīgi cīnīties par iespēju iegūt balvu Kilograms kultūras. Žūrijā, kā ierasts, darbojas LTV, LR un LSM kultūras jomas profesionāļi – LTV Kultūras raidījumu redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle, žurnālistes Lilita Eglīte, Eva Johansone, Daira Āboliņa un Henrieta Verhoustinska, Latvijas Radio 3 / Klasika direktore Gunda Vaivode un žurnālisti Orests Silabriedis un Liene Jakovļeva, Latvijas Radio 1 žurnālists Toms Treibergs, kā arī portāla LSM.lv kultūras sadaļas redaktore Laila Burāne.

Visi 2020. gada Ziemas balsojuma uzvarētāji atrodami ŠEIT.

2020. gada Pavasara un Rudens balsojumu nominanti un rezultāti atrodami ŠEIT.

Fināla balsojums sāksies 1. februārī, bet apbalvošanas ceremonija notiks 27. februārī.