Dokumentālajām filmām Par dzimtenīti un Gana laiks panākumi starptautiskos kinofestivālos.

Labākās Baltijas filmas godalgu Tallinas starptautiskajā kinofestivālā Melnās naktis (Black Nights) ieguvusi Māra Maskalāna un Lailas Pakalniņas kopīgi veidotā dokumentālā filma Par dzimtenīti (starptautiskā apritē filmas nosaukums ir Three Men and a Pond). Festivāla žūrija īpaši atzīmējusi arī Māra Maskalāna darbu, piešķirot viņam Labākā operatora balvu. Filma vēsta par trīs vecpuišu rāmajām gaitām attālā Latvijas nostūrī, kur viņi dzīvo ciešākā saskaņā ar pīlēm, gārņiem un karpām, nekā ar retajiem apkārtnes iedzīvotājiem. Māra Maskalāna izcilais operatora darbs ļauj arī ikvienam filmas skatītājam sajusties kā dabas bērnam.
 
Black Nights Baltijas filmu skatē kopumā tika demonstrētas trīspadsmit Igaunijas, Latvijas un Lietuvas autoru dokumentālās un spēlfilmas, Latviju pārstāvēja arī režisora Jāņa Norda spēlfilma Amatieris un režisora Pētera Krilova dokumentālā filma Klucis. Nepareizais latvietis.
 
Filma Par dzimtenīti tikusi arī pie vienas no trim galvenajām balvām starptautiskajā Milānas kinofestivālā FILMMAKER Doc 13. Žūrijas motivācija: Par režisora spēju parādīt kinoattēlā cilvēka dzīvnieciskās puses un dzīvnieka cilvēciskās puses satikšanos un konfrontāciju.
 
Savukārt režisora Daiņa Kļavas filma Gana laiks par sāmu ziemeļbriežu gana dzīves monotoniju izpelnījusies ievērību prestižajā Vāsas Dabas filmu festivālā (Somija), kur tā saņēmusi Žūrijas speciālbalvu.