Latvijas Televīzija Tiešsaistē
balvas pasniegšana LTV ēterā

Piektdien, 16. februārī, tiešraidē desmit kategorijās apbalvoti Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā “Kilograms kultūras 2023” laureāti, un kategorijā „Kino” balvu saņēma režisores Ināras Kolmanes spēlfilma „Mātes piens”.

Balvas nominantus izvirzīja sabiedrisko mediju kultūras jomas profesionāļu žūrija, taču gala lēmumu pieņēma skatītāji un klausītāji, balsojot par finālistiem desmit kategorijās – Mūzika, Kino, Teātris, Vizuālā māksla, Literatūra, Popkultūra, Starts, Mantojums, Pārsteigums, Notikums.

Kategorijā Kino vislielāko atzinību izpelnījusies spēlfilma Mātes piens (režisore Ināra Kolmane, studija Deviņi). Producents Jānis Juhņēvičs svētku mirklī pateicās gan žūrijai, kas izvirzīja filmu balsojumam, gan skatītājiem, kas nobalsoja, gan arī visai filmas komandai, vienlaikus solot: “Centīsimies arī ar nākamo filmu jūs iepriecināt.” Pateicības vārdus izteica arī aktrise Rūta Kronberga: “Pateicos visiem, visiem, kuru darbu un atbalsta rezultātā mēs šobrīd jūtam gandarījuma sajūtu.” Filmas galvenās lomas atveidotāja, aktrise Maija Doveika teica: “Pirms dažām dienām izlasīju šādus vārdus. Tas ir Dieva likums un tas skan tā – “nevāri kazlēnu viņa mātes pienā”. Tas atklāj, ka no tā, no kura nāk dzīvība un mīlestība, nenāk un nevajadzētu nākt ciešanām un nāvei. Tāds likums ir dots tamdēļ, ka pats likumdevējs viņu nepārkāpj, bet diemžēl ir tādi, kas viņu pārkāpj. Aiz tā visa stāv paaudzes – tad, kad grimst viens, tad pārējiem ir ļoti grūti negrimt līdzi.”

Šogad balvas Kilograms kultūras žūrijā darbojās LTV, LR un LSM kultūras jomas profesionāļi – LTV Kultūras redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle, žurnālistes Lilita Eglīte, Daira Āboliņa un Henrieta Verhoustinska, redaktors Aigars Bumburs, LTV raidījuma Kultūrdeva producents un mūzikas žurnālists Kaspars Zaviļeiskis, LR3 Klasika direktore Gunda Vaivode un žurnālisti Orests Silabriedis, Liene Jakovļeva, Anete Ašmane-Vilsone.

Kilograms kultūras ir sabiedrisko mediju apbalvojums kultūras jomā, kas apliecina sabiedrisko mediju aktīvu līdzdarbību Latvijas kultūras dzīves procesos. Balvu piešķir Latvijas Televīzija, Latvijas Radio un Latvijas sabiedrisko mediju portāls LSM. Tradīcija aizsākta 2012. gadā, kad balvas pasniedza par spilgtākajiem 2011. gada kultūras notikumiem. 

Apraksts par pārējiem balvas kategoriju laureātiem atrodams Latvijas Televīzijas mājaslapā ŠEIT.