“Boņuka balvu” saņem arī divas Latvijas filmas

Februāra nogalē jau tradicionāli tiek piešķirta latgaliešu kultūras gada balva “Boņuks”, šogad jau devīto reizi godinot nozīmīgākos cilvēkus un notikumus, un starp balvas saņēmējiem ir arī divas dokumentālās filmas – Daiņa Kļavas “Runātāji” un Jāņa Ozoliņa-Ozola “Likteņzeme”.

Latgaliešu kultūras gada balvas Boņuks pasniegšanas ceremonija notika 26. februārī Latgales vēstniecībā Gors Rēzeknē, un balva tika pasniegta 18 kategorijās sabiedriskās dzīves un kultūras jomās. Šogad balvai tikuši pieteikti 162 pretendenti – cilvēki un notikumi -, tos vērtēja žūrija 25 cilvēku sastāvā, starp kuriem gan pagājušā gada laureāti, gan kultūras jomas eksperti.

Balvu nominācijā „Gada sniegums audiovizuālajā mākslā“ saņēma Latvijas Televīzijas īsfilmu konkursa „Latvijas kods“ dalībnieki, režisora Daiņa Kļavas un scenārija autora Gunta Bojāra dokumentālā filma par latviešu valodas dažādību – „Runātāji“.

Trešo gadu tika pasniegta balva nominācijā par latgaliešu kultūras popularizēšanu Latvijā un pasaulē, novērtējot nominantus, kas latgaliešu kultūru popularizē ne tikai latgaliski, un to saņēma režisora Jāņa Ozoliņa-Ozola dokumentālā filma „Likteņzeme“ (filmu studija RIJA), kas vēsta par Amerikas latgalieša Pētera Ragauša satikšanos ar radiem Latgalē un Sibīrijā, vēstot slavenā Latgales dižgara Andrīva Jūrdža dzimtas likteni.

Varbūt nav jāatgādina, ka arī balvas nosaukumam ir ciešs sakars ar Latvijas kino – tas cēlies no Jāņa Streiča populārās spēlfilmas Cilvēka bērns (1991), kuras galvenais varonis bija mazais Bonifācijs Paulāns, saukts Boņuks.

Pilns Boņuka balvas laureātu saraksts – ŠEIT.

Ceremonijas norise mobilā satura lietotnes “LMT Straume“ tiešraidē – ŠEIT.