Daces Pūces režisētā filma “Manny” apbalvota festivālā Maiami

Daces Pūces režisētā zinātniskās fantastikas filma “Manny”, kas veidota kā Indijas un Latvijas kopražojums, ieguvusi četras balvas Maiami (ASV) starptautiskajā zinātniskās fantastiskas filmu festivālā  / Miami International Science Fiction Film Festival.

Filma Manny tika atzīta par otro labāko festivāla filmu 120 darbu konkurencē, savukārt Gatim Grīnbergam tika piešķirta balva par labāko operatora darbu. Pie atzinības tika arī komponists Narešs Kamats (Indija) par labāko fona mūziku, bet Tonijs Hokinss (Lielbritānija) tika godalgots kā labākais otrā plāna aktieris. Ar četrām iegūtajām balvām Manny kļuva par festivālā visvairāk apbalvoto filmu, tai bija piešķirts arī vislielākais nomināciju skaits.

Festivāla žūrijā bija gan filmu nozares, gan dažādu zinātnes jomu pārstāvji, tostarp Star Trek oriģinālscenārija autors Deivids Gerolds, režisors un producents Roberts Maiers Bērnets un NASA Godāra kosmisko lidojumu centra komunikāciju eksperts Tadeušs Cesāri. “Sajūta, ka tavu darbu novērtē un apbalvo gan cilvēki, kas pārstāv kino industriju, gan zinātnieki, kas realitātē strādā ar mākslīgo intelektu, ir brīnišķīga, sevišķi situācijā, kad pati esmu uz “jūs” ar zinātniskās fantastikas filmām,” panākumus festivālā komentē režisore Dace Pūce.

“Šī ir pirmā Latvijas–Indijas kopražojuma filma, un mēs patiesi lepojamies, ka ārvalstu kolēģi izvēlējās strādāt ar latviešu režisori. Filma uzņemta angļu valodā, bet vislielākais izaicinājums aktieriem, operatoram, filmas māksliniecei un režisorei bija strādāt ar neredzamo personāžu Maniju, kuru atveidoja lieliskās balss īpašnieks Tonijs Hokinss,” stāsta filmas producente Kristele Pudane.

Filmas Manny Latvijas kopproducents ir studija Marana Productions, filma tika pilnībā uzņemta Latvijā. Galveno lomu filmā atveido indiešu aktrise Sonala Segala, citās lomās redzami arī Latvijas aktieri Jurijs Djakonovs, Dārta Daneviča, Marta Grase un Egons Dombrovskis. Līdz šim filma Manny jau viesojusies vairākos festivālos un guvusi atzinību arī citur pasaulē, tostarp festivālā European Cinematography Awards saņemot balvu par labāko režiju.

Zinātniskās fantastikas trilleris Manny stāsta par indiešu sievieti Maiju, kura ierodas Latvijā pie draudzenes, lai rakstītu autobiogrāfisku romānu. Viņas būtība atklājas caur trim attiecību prizmām – iedomātu, reālu un virtuālu. Maija kļūst par mākslīgā intelekta gūstekni un uzsāk cīņu par savu brīvību.

Filmas Manny veidošanā piedalījās māksliniece Katrīna Kalniņa, kostīmu māksliniece Ilze Grickus, grima māksliniece Ivanda Šmite, montāžas režisors Jurģis Ločmelis, krāsu korekciju veica Oļegs Aleksejevs, izpildproducente Renāte Barone. Filmas tapšanu atbalstīja Arkogints, SDG, Fly Vision, Smart Security Systems, WATT Group, tirdzniecības parks Alfa, Burka M un daudzi citi partneri.

Latvijas skatītājiem filma Manny varētu būt pieejama 2021. gada nogalē, par ko kinoprojekts Spektrs informēs, tuvojoties filmas iznākšanai, bet jau septembrī kinoteātros Latvijā būs skatāma Daces Pūces debijas pilnmetrāžas spēlfilma Bedre.