Daudzsēriju filma Televīzija Pirmizrāde
Kriminaallieta iesaaceejam

Televīzijas skatītāju un Andra Kolberga detektīvromānu fanu ilgi gaidītā daudzsēriju krimināldrāma “Krimināllieta iesācējam”, kuras pirmizrāde tika atlikta, reaģējot uz Krievijas uzsākto karu Ukrainā, kinoteātra pirmizrādi piedzīvos 20. aprīlī. Septiņu sēriju detektīvfilma, kuras līdzproducenti ir LMT un LTV, no 22. aprīļa būs bez maksas skatāma LMT Viedtelevīzijā.

“Ikvienam no mums ļoti sāp Ukrainā notiekošais, tādēļ marta sākumā kopīgi pieņēmām lēmumu atlikt plānoto filmas pirmizrādi,” norāda filmas režisors Armands Zvirbulis. Lai gan ukraiņu tauta joprojām varonīgi cīnās, diemžēl šobrīd nav paredzams, kad Ukraina būs brīva no iebrucējiem, tāpēc, turot skatītājiem doto solījumu, ka pavasarī Krimināllieta iesācējiem nonāks uz ekrāniem, filma pirmizrādi piedzīvos aprīļa otrajā pusē.

Filmas pamatā ir leģendārā latviešu literatūras klasiķa, detektīvžanra meistara Andra Kolberga kriminālromāns Meklējiet sievieti (1996). Spraigus notikumus septiņās sērijās uz ekrāniem izdzīvos gan Latvijā jau iemīļoti aktieri un uzlecošās zvaigznes, gan spilgti aktieri no ārzemēm. Filmas darbība norisinās 1995. gadā, kad Latvija nupat atguvusi neatkarību, un sižeta centrā ir kādas ietekmīgas sievietes nāve; šo lietu uztic izmeklēt jaunam policijas darbiniekam.

Filmas režisors ir Armands Zvirbulis, producente Arta Ģiga, operators – Gints Bērziņš (LGC). Aktieru ansambli – Madara Zviedre (agrāk Saldovere), Diāna Krista Stafecka, Ritvars Logins, Ģirts Krūmiņš, Mārcis Maņjakovs, Jurijs Djakonovs, Uldis Dumpis – papildina vairākas spožas ārvalstu zvaigznes: Aleksejs Gorbunovs (Ukraina), Hrants Tokhatjans (Armēnija), Valentīns Novopoļskis (Lietuva), Jurijs Curilo (Krievija), Andrejs Iļjins (Krievija).

Līdz ar filmas līdzproducentiem LMT un Latvijas Televīziju filmas tapšanā piedalījušies arī kopproducenti – InScript no Lietuvas  un ChBK Films no Krievijas. Projekts tika atbalstīts Nacionālā Kino centra 2020. gada konkursā par augstvērtīgu seriālu izveidi.

Daudzsēriju kriminālfilma no 22. aprīļa bez maksas būs skatāma lietotnē LMT Viedtelevīzija un viedtelevizija.lv, rudenī arī LTV1.

 

 

Kontaktiem:

Silva Aleksa Fridrihsone,
aģentūras Deep White komunikācijas konsultante
E:  aleksa@deepwhite.lv
M:  +371 20604742