Debijas filmas pirmizrāde

17. augustā kinoteātrī “K.Suns” pirmizrādi piedzīvo pirmā no filmām, kas tika atbalstītas Nacionālā Kino centra debijas filmu konkursā 2015. gadā, – scenārists, režisors un mākslinieks Gints Zilbalodis pabeidzis darbu pie animācijas īsfilmas “Nedzirdams”.

Divdimensiju datoranimācijas filma stāsta par trompetistu, kurš reiz kļuvis kurls, taču nespēj samierināties ar jauno dzīvi. Režisors komentē: “Idejas pamatā ir cilvēkā neapspiežamā vēlme pēc pašizpausmes. Vēlos runāt par grūtībām, ko piedzīvo radoša personība, bet domāju, ka filma uzrunās jebkuru, kurš kādreiz nav bijis pašpārliecināts.” Nozīmīga loma filmā ir mūzikai, kuru sacerējis Ginta vienaudzis, komponists Bertrams Pauls Purvišķis.

Gints Zilbalodis ir animators, kinorežisors, mākslinieks, kurš par kino ir interesējies jau no agras bērnības un savu pirmo animācijas filmu pabeidzis astoņu gadu vecumā. 2014. gadā Gints absolvējis Jaņa Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolu multimediju dizaina specialitātē, viņa diplomdarbs bija animācijas filma “Prioritātes”, kas kopš tā laika piedalījusies 27 starptautiskos filmu festivālos un saņēmusi balvu “Labākā vidusskolas īsfilma” Otavas starptautiskajā animācijas filmu festivālā (OIAF, lielākais animācijas festivāls Ziemeļamerikā). Tā tika rādīta arī vairākos citos filmu festivālos (Animafest Zagreb, Japan Wildlife Film Festival, Anima Brussels Animation Festival).

Ginta Zilbaloža animācijas īsfilmām “Aqua”, “Prioritātes” un “Sekotāji” internetā kopā ir vairāk kā 500000 skatījumu un tās ir publicētas vairākās prestižās mājaslapās (Cartoonbrew, Vimeo Staff Picks, Short of the Week); internetā paredzēts izplatīt arī jauno filmu Nedzirdams / Inaudible.

Kontakti: gintszilbalodis@gmail.com
Vimeo: https://vimeo.com/gints