Dizaina filmu festivāls Kuldīgā

Kuldīgā 3. un 4. augustā norisināsies ikgadējais Dizaina filmu festivāls. Programmā, ko veido “Kino Bize” sadarbībā ar Kuldīgas Mākslinieku rezidenci, varēs redzēt labāko jauno kino, kas veltīts dizaina un mākslas tēmām, piedalīties radošajā darbnīcā, noklausīties lekciju un apskatīt izstādi.

 

Festivāla pirmajā dienā tēmas koncentrēsies ap mākslas pasaules radošo darbību un aizkulisēm, mākslas vietu sabiedrībā, bet sestdien Riga TechGirls lekcijā, izrietošajās sarunās un vēlāk filmu programmā varēs iepazīties ar plašāka sociāla konteksta tēmām un jaunāko tehnoloģiju nenoliedzamo klātesamību, kas tiecas ietekmēt mūsu sadzīvi visdažādākajos veidos. Šī gada Dizaina filmu festivāla vizuālo identitāti izstrādājusi franču dizainere Natalī Čavarija.

Dizaina filmu festivāls piektdien pl. 19:00 Kuldīgas Mākslinieku rezidencē tiks atklāts ar Baltijas pirmizrādi Nataniela Kāna filmai Visam ir cena / The Price of Everything (2018), kas pēta laikmetīgās mākslas pasaules labirintus, apskatot mākslu un māksliniecisko radošumu produktu un pakalpojumu laikmetā. Filma cenšas dinamiskiem un intriģējošiem paņēmieniem atsegt mīklaino pasauli un noskaidrot, vai mēs piedzīvojam mākslas krīzi laikā, kad tā ir kļuvusi drīzāk par elitāru šovu.

Turpat Kuldīgas Mākslinieku rezidencē pl. 21:00 Kannu kinofestivālā godalgotajā filmā Sejas, ciemi / Faces, Places (2017)  varēs noskatīties iemūžinātu slavenās kinorežisores Anjēzes Vardas un fotogrāfa JR ceļojumu pa maziem ciemiem Francijā, lai sastaptu cilvēkus, fotografētu viņus un turpat mazpilsētas ielās vai lauka vidū izlīmētu palielinātus fotouzņēmumus.

Vakarā līdz ar tumsas iestāšanos pl. 23:00 brīvdabas kinoteātrī Goldingen Knight Cinema tiks demonstrēta filma Mauricio Katelāns: tūlīt būšu atpakaļ / Maurizio Cattelan: Be Right Back (2016), kurā režisore Maura Akselroda apbrīnojami prasmīgi iedziļinās mākslinieka Mauricio Katelāna provokatīvajā un vienreizējā karjerā, intervējot kuratorus, kolekcionārus, viedokļu līderus un bijušās draudzenes, lai atklātu, kā darbojas šis neatkārtojamais konceptuālā radošuma prāts, kas turpina apburt un mulsināt. Pēc seansa skatītāji aicināti uz vakara noslēgumu kafejnīcā Rezidence Kafe Venta ar mūziku un sarunām.

Ieskats filmā “Mauricio Katelāns: tūlīt būšu atpakaļ” – ŠEIT.

Sestdien, 4. augusta pēcpusdienā pl. 14:00 programma tiks sākta Kuldīgas Mākslinieku rezidencē ar ģimenes radošo darbnīcu, kurā bērniem un vecākiem būs iespēja apzīmēt auduma maisus, ko vēlāk ņemt līdzi, izmantot iepirkumiem vai jebkā cita pārnēsāšanai. Tematiski apvienojot ar vēlāk demonstrēto filmu, pl. 15.00 tiks gatavotas un piedāvātas publiskas bezmaksas pusdienas, lai aizsāktu sarunas par tādām tēmām kā dizains, tehnoloģijas, nākotnes roboti un vispārēji nodrošinātais ienākums. Pl. 16:00 ar lekciju par tehnoloģiju klātesamību mūsdienu procesos un to nozīmi uzstāsies Riga TechGirls pārstāve Alise Dīrika.

Pēc lekcijas turpat Kuldīgas Mākslinieku rezidencē tiks demonstrētas divas filmas, kas no dažādiem sociāliem un politiski ekonomiskiem skatpunktiem pievērsīsies pastāvošiem fenomeniem, kas būtiski ietekmē šī brīža sadzīvi lielākajā daļā pasaules un nosaka nākotnes attīstības scenārijus. Pl. 17:00 tiks rādīta filma Noslīkt datos / You’re Soaking in It (2017), kas atklāj aizkulises procesiem, kā tiek iegūta personīgā informācija no mūsu tālruņiem, datoriem, lai veidotu reklāmas, kas ietekmē mūsu izvēles tieši tajā brīdī, kad esam tam visvairāk gatavi. Vēlāk 19:00 filma Bezmaksas pusdienu sabiedrība / Free Lunch Society: Come Come Basic Income (2017) sniegs padziļinātu ieskatu par garantēta minimālā iztikas minimuma idejām un meklēs skaidrojumus, iespējas un pieredzes, kā to ieviest. Par vispārējā pamatienākuma ideju ārpus Latvijas plašāk runā jau kopš pagājušā gadsimta otras puses; tā būtu nauda, kas tiek izsniegta ikvienam iedzīvotājam – kā cilvēciskas tiesības, par ko nav jāsniedz pakalpojums. Filmas autori cenšas saprast, vai šī ir tālredzīga reforma vai sociāli romantiska kreiso utopija?

Ieskats filmā Bezmaksas pusdienu sabiedrība ŠEIT.

Paralēli Dizaina filmu festivālam Kuldīgā norisinās vairāki Starptautiskās fotogrāfijas vasaras skolas (ISSP) rīkotie notikumi. Sestdien  pēc filmas Bezmaksas pusdienu sabiedrība seansa pl. 19:00 varat doties uz ISSP 2018 darbu izstādes atklāšanu Kuldīgas Mākslas namā. Vakara programma brīvdabas kinoteātrī Goldingen Knight Cinema tiks aizsākta ar ISSP gala darbu videoprezentācijām, pēc kurām pl. 23:30 sekos Dizaina filmu festivāla noslēguma seanss – filma Slava sēram / Brimstone & Glory (2017) par mazu pilsētu Meksikā, kur katru gadu par godu Svētajam Huanam vairāki desmiti ģimeņu rīko unikālas pirotehnikas svinības ar milzu uguņojošiem buļļiem. Vakara turpinājumā visi laipni gaidīti Rezidence Kafe Venta.

DIZAINA FILMU FESTIVĀLA PROGRAMMA

Piektdiena, 03.08.
19:00 – Visam ir cena / The Price of Everything (2018), Kuldīgas Mākslinieku rezidence
21:00 – Sejas, ciemi / Faces, Places (2017) , Kuldīgas Mākslinieku rezidence
23:00 – Mauricio Katelāns: tūlīt būšu atpakaļ / Maurizio Cattelan: Be Right Back (2016), Kuldīgas pilsētas dārzs
01:00 – Vakara ballīte, Rezidence Kafe Venta

Sestdiena, 04.08.
14:00 – Darbnīca ģimenēm. Auduma maisiņi zaļākai dzīvei, Kuldīgas Mākslinieku rezidences terase
15:00 – Publiskās pusdienas, Kuldīgas Mākslinieku rezidences terase
16:00 – Lekcija. Tehnoloģijas un dizains, Kuldīgas Mākslinieku rezidence
17:00 – Noslīgt datos / You’re Soaking in It (2017), Kuldīgas Mākslinieku rezidence
19:00 – Bezmaksas pusdienu sabiedrība / Free Lunch Society: Come Come Basic Income (2017), Kuldīgas Mākslinieku rezidence
22:00 – ISSP gala prezentāciju video, Kuldīgas pilsētas dārzs
23:30 – Slava sēram / Brimstone & Glory (2017), Kuldīgas pilsētas dārzs
01:00 – Vakara ballīte, Rezidence Kafe Venta

Dizaina filmu festivāla programma tiks demonstrēta Kuldīgas Mākslinieku rezidences ierīkotajā kinozālē (ieejas maksa 2,50 Eur), bet brīvdabas seansi bez maksas norisināsies pilsētas dārza kinoteātrī Goldingen Knight Cinema. Filmas tiks izrādītas oriģinālvalodā ar subtitriem latviešu valodā.

Plašāka informācija par programmu pieejama kinobize.lv, kā arī Dizaina filmu festivāla Kuldīgā un Kino Bize sociālajos tīklos.

Informāciju sagatavoja:
Māris Prombergs
Dizaina filmu festivāls
Mob. tālr.: +371 29167738
E-pasts: maris.prombergs@kinobize.lv