Dokumentālā filma “Ģenerālplāns” izrādīta Londonā

27. jūnijā, Londonā, “Legatum” institūtā (Legatum Institute) tika izrādīta Jura Pakalniņa dokumentālā filma “Ģenerālplāns”. Seansam sekoja diskusija, kurā piedalījās filmas autores Inga Spriņģe un Sanita Jemberga, kā arī institūta darbinieki un viesi. Diskusiju vadīja institūta zinātniskais līdzstrādnieks, mediju eksperts Pīters Pomerancevs.

Londonā bāzētais Legatum institūts  ir starptautiska ideju laboratorija, izglītojošs fonds, kura pamata mērķis ir labklājības veicināšana. Institūts pēta, kas veicina un kas kavē katras atsevišķas valsts veiksmi un izaugsmi.

Legatum institūta līdzstrādnieki – Pulicera prēmijas laureāte Anne Applbauma, mediju eksperts Pīters Pomerancevs, politikas zinātnieks Antons Šehovcovs un The Economist redaktors Edvards Lukass – filmā Ģenerālplāns piedalījās kā eksperti, sniedzot savu vērtējumu par Putina Krievijas izmantotajām metodēm, lai ietekmētu citu valstu iekšpolitiku un izcīnītu uzvaras informācijas karā.

Filma Ģenerālplāns pēta metodes, kā Krievija ietekmē Baltijas valstu iekšpolitiku, šķeļot vietējo sabiedrību, sējot ilgas pēc Padomju Savienības un noniecinot Baltijas valstu atgūto neatkarību.

Ģenerālplāns ir Baltijas valstu žurnālistu un filmu studiju Mistrus Media (Latvija), Monoklis (Lietuva) un Allfilm (Igaunija) kopražojums. Filma tapusi sadarbībā ar Baltijas pētnieciskās žurnālistiskas centru Re:Baltica, filmu studiju Red Dot Media, Baltijas valstu sabiedriskajām raidorganizācijām (LTV, ERR, LRT), Latvijas un Lietuvas nacionālajiem kino centriem, ES programmu Radošā Eiropa MEDIA, Latvijas Valsts kultūrkapitāla fondu un Adenauera fondu.

Filmas režisors ir Juris Pakalniņš, scenārija autore Sanita Jemberga, pētnieces Inga Spriņģe un Arta Ģiga, producenti Gints Grūbe un Elīna Gediņa – Ducena.

Filmu latviešu valodā iespējams noskatīties:
https://vimeo.com/ondemand/generalplans

Informāciju sagatavoja:
Elīna Gediņa – Ducena,
producente,
filmu studija Mistrus Media
29387666
elina.gedina@mistrusmedia.lv