Kļuvis zināms, ka pagājušajā gadā pirmizrādi piedzīvojusī, plašas diskusijas sabiedrībā izraisījusī latviešu režisora Andra Gaujas dokumentālā filma Ģimenes lietas nominēta Krievijas Kinoakadēmijas balvai NĪKE (НИКА 2011) kategorijā Labākā NVS un Baltijas valstu filma.

Ar Ģimenēs lietām šajā kategorijā konkurēs azerbaidžāņu režisora Rustama Ibragimbekova (Рустам Ибрагимбеков) filma Spoka acīm (Глазами призрака), armēņu režisora Arutjuna Hačatrjana (Арутюн Хачатрян) filma Robeža (Граница) un Kirgizstānas režisora Arima Kubata (Арым Кубат) filma Gaismas zaglis (Свет-аке).

Balvu Nīke labākajai NVS un Baltijas valstu filmai pasniedz kopš 2002. gada un jau pirmajā reizē to ieguva Herca Franka dokumentālā filma Flashback (2002). Balvai iepriekš nominētas vēl divas latviešu dokumentālās filmas Askolda Saulīša Keep smiling! (2003) un Viestura Kairiša Romeo un Džuljeta (2004), kā arī Jura Poškus spēlfilma Monotonija 2008. gadā.

Filma Ģimenes lietas turpina intensīvu starptautisko apriti un par to jāpateicas starptautiskajiem izplatītājiem – kompānijai Autlook Filmsales.

Režisors Andris Gauja: „Filmas starptautiskie panākumi man ir ļoti svarīgi un tie palīdz nodibināt jaunus kontaktus plašākā vidē, jo savu nākamo filmu ceru veidot kā Latvijas un vairāku ārvalstu kopražojumu. Kopprodukcijas projekti Latvijā vēl arvien ir stipri vien kopjams lauciņš, tādēļ pieredze jāsmeļas tiekoties ar pieredzējušiem ārvalstu producentiem.”

Jau tuvākajā laikā filma Ģimenes lietas un tās režisors ceļos uz ASV dokumentālo filmu festivālu True/False, kas notiek Kolumbijā, Misūri štatā no 3. līdz 6. martam un paralēli filma piedalīsies Zagrebas dokumentālo filmu festivālā Zagreb Dox, kur iekļauta speciālajā skatē Controversial Dox un kas notiek no 27. februāra līdz 6. martam.

                Ģimenes lietas