Režisore un producente Dzintra Geka piektdien, 2.jūlijā plkst. 16:00 Kino muzejā aicina uz savas jaunākās videofilmas Piemini Sibīriju 1.daļas skati.

Filma veido emocionālu, tēlainu un vēsturiski izzinošu 1941. gada 14.jūnijā uz Sibīriju aizvesto bērnu atmiņu stāstu. 2009. gada 14.jūnijā filmēšanas grupa, Sibīrijas bērni, kuri izdzīvojuši un atgriezušies, un viņu bērni devās svētceļojumā uz Sibīriju, lai uzstādītu piemiņas plāksnes 1941.-1949.gadā deportētajām mātēm un bērniem.  

Jāatzīstas, ka vēl līdz šai dienai neesmu atguvis dvēseles mieru par tur redzēto un pārdzīvoto gan tiekoties ar likteņbiedru Kārli Namnieku, gan veicot 120 kilometru garo svētceļojumu no manas māmiņas Alvīnes Tomas apcietināšanas vietas Lielās Ketas sādžas līdz Jeņiseijskas „varenās” čekas ēku pratināšanas telpu, nošaušanas pagraba, cietuma kapsētas un vēl joprojām eksistējošā ar dzeloņdrāšu žogu apvītā nāves cietuma korpusu apskates un visbeidzot piemiņas plāksnes novietošanai muzejā – tā brauciena dalībnieks, Sibīrijas bērns Gunārs Toms.  
 
Piemini Sibīriju 1.daļa veidota no Sibīrijas bērnu atmiņu stāstiem, foto materiāliem un dokumentāliem kadriem par Sibīriju toreiz un tagad. Filmā redzēsiet izsūtījuma vietas Krasnojarsku, Jeņiseijsku, Igarku, Abanu, Kansku, Dolgij most, Imbežu un Suhanoju. Filmas 2.daļu plānots uzņemt šovasar, kad filmēšanas grupa dosies uz tālajiem Ziemeļiem un Tomskas apgabalu.
 
Režisore un producente Dzintra Geka jau kopš 1998.gada apkopo materiālus par represētajiem latviešiem, vāc atmiņas par Sibīrijas bērniem un dokumentē vietas, kur viņi dzīvojuši.
 
Piemini Sibīriju 1.daļa:
Režisore Dzintra Geka
Mūzika Pēteris Vasks
Operators Aivars Lubānietis
Montāžas režisors Armands Zvirbulis
Montāža un skaņas apstrāde Jānis Kazulis
 

                Piemini Sibīriju