Baltijas jūras dokumentālo filmu foruma organizators – Nacionālais Kino centrs – šonedēļ ir izsludinājis projektu pieteikšanu dalībai 2016. gada forumā. Dokumentālo filmu profesionāļi ir aicināti līdz 7. jūnijam iesniegt savus attīstīšanas vai ražošanas posmā esošos projektus. Dalībai forumā starptautiska projektu atlases komisija uzaicinās aptuveni 25 projektus.
No 7. līdz 11. septembrim šogad Rīgā notiks jau 20. Baltijas jūras dokumentālo filmu forums –nozīmīgākais dokumentālajām filmām veltītais projektu tirgus Baltijas valstīs, kas ik gadu Rīgā pulcē vairāk nekā 100 profesionāļus no aptuveni 20 valstīm, bet skatītājiem Latvijā piedāvā iepazīties ar ievērojamām pēdējo gadu dokumentālajām filmām.

BSD logo RGB

Tirgus ietvaros producentiem un režisoriem no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Gruzijas, Vācijas, Dānijas, Somijas, Krievijas, Francijas, Zviedrijas un citām Austrumeiropas, Skandināvijas un Rietumeiropas valstīm iespējams piedāvāt starptautisku televīzijas ekspertu un filmu fondu pārstāvju vērtējumam savas topošās dokumentālās filmas un piesaistīt līdzfinansējumu to producēšanai. Vienlaikus dalība forumā palīdz nodrošināt pabeigto filmu demonstrēšanu pēc iespējas vairāk valstu televīziju kanālos un kinoteātros. Ik gadu filmu projektus vērtē 14 – 16 eksperti, tostarp ARTE, MDR, YLE, BBC pārstāvji. Pirms projektu tirgus filmu profesionāļi piedalās īpašos sagatavošanas kursos, ko vada starptautiski atzīti speciālisti un pieredzējuši producenti.

Nu jau 11. gadu, kopš Baltijas jūras dokumentālo filmu foruma mājvieta ir Rīgā, skatītājiem tiek piedāvāta starptautiska, ievērību guvušu dokumentālo filmu programma.

Rīgā filmas no 7. līdz 11. septembrim jau tradicionāli būs skatāmas kinoteātrī K.Suns un jau piekto gadu forums domā arī par skatītājiem ārpus Rīgas, piedāvājot filmu skati Latvijas reģionu lielākajās pilsētās. Forums piedāvā gan tematiski, gan mākslinieciski daudzveidīgu filmu programmu, ko nodrošina gan filmu pārstāvošo valstu kinematogrāfa tradīcijas, gan katra režisora individuālais rokraksts. Pasākuma ietvaros tiek organizētas arī skatītāju diskusijas ar filmu pārstāvjiem.

Pēdējo gadu laikā forumam jau ir izveidojies uzticīgo skatītāju loks, kas palīdz septembra sākumu Rīgā aizvadīt dokumentālā kino zīmē un pierāda, ka Latvijā joprojām ir dzīva dokumentālo filmu skatīšanās tradīcijas, ar ko esam īpaši Eiropas kontekstā. Tāpēc arī šoruden Nacionālais Kino centrs iepriecinās gan skatītājus, gan filmu profesionāļus, ļaujot satikties domubiedriem un rosinot sarunas par sabiedrībai būtiskiem jautājumiem.

Baltijas jūras dokumentālo filmu forums top sadarbībā ar starptautisko organizāciju European Documentary Network, to atbalsta Radošā Eiropa Media programma, Valsts Kultūrkapitāla fonds un Rīgas dome.

Informācija par projektu pieteikšanu: http://balticseadocs.lv/industry/guidelines/