No 5. līdz 13. septembrim Rīgā notiks dokumentālo filmu nedēļa.Dokumentālo filmu pasākumi sāksies ar Baltijas jūras dokumentālo filmu forumu (no 5. līdz 9. septembrim). Foruma ietvaros dokumentālā kino profesionāļi no Baltijas valstīm, Polijas, Baltkrievijas, Ukrainas un Gruzijas aizstāvēs savus projektus starptautisku TV kanālu un filmu fondu pārstāvjiem, lai piesaistītu līdzfinansējumu savu filmu veidošanai.
Līdz šim no forumos aizstāvētajiem projektiem aptuveni 70% ir tikuši veiksmīgi realizēti un pārstāvēti starptautiskā apritē.
 
Plašākai publikai foruma organizētāji piedāvā noskatīties dokumentālo filmu programmu Filmas, kas satricināja pasauli kinoteātrī K.Suns.Tajā iekļautas pēdējo gadu filmas, kas sava sociāli un politiski aktuālā satura dēļ guvušas plašu rezonansi pasaulē – filma par Londonā noindēto krievu renegātu Aleksandru Ļitviņenko; par dāņu laikrakstā publicēto karikatūru skandālu, kurš saviļņoja islāma pasauli; par 2001. gada 11. septembra notikumiem; Bosnijas karu; ģenētiski modificēto pārtiku; Baltijas valstu brīvības cīņām un prezidenta vēlēšanām Baltkrievijas autokrātiskā režīma apstākļos.
Programmu 5. septembrī atklās Mans draugs Saša. Slepkavība krievu gaumē par bijušo Krievijas drošības dienesta virsnieku A. Ļitviņenko. Pēc filmas tikšanās ar filmas režisoru Andreju Ņekrasovu. Savukārt 6. septembrī pēc filmas Asiņainās karikatūras seansa 18.00 kinoteātrī diskusijas par demokrātijas tēmu.
 
Forumu organizē Nacionālais Kino centrs sadarbībā ar MEDIA Desk Latvija, Producentu asociāciju un EDN (European Documentary Network).
Pasākumu atbalsta Baltic Films, MEDIA 2007 ,VKKF un Dānijas Kultūras institūts.
 
Dokumentālo filmu nedēļas turpinājumā no 8. līdz 13. septembrim Reiterna namā notiks Eiropas dokumentālā kino simpozijs. Interesentiem būs iespējams noskatīties dokumentālo filmu programmu no Austrijas, Krievijas, Norvēģijas, Polijas u.c. valstīm, kā arī piedalīties diskusijās par īstenības tēlu dokumentālajā kino.
 
Simpoziju organizē Eiropas dokumentālā kino simpoziji.

FilmuProgramma.doc
Forums.doc
Filmu programma.pdf