Noslēgusies projektu atlase publiskai prezentācijai NKC 27.01.2009. izsludinātā 2009.gada dokumentālo filmu projektu konkursa ietvaros.
Kopumā konkursā tika iesniegti 46 projekti ar kopējo pieprasījuma summu 725 341 LVL. Uz prezentāciju tiek virzīti 24 dokumentālo filmu projekti. Konkursa organizētāju rīcībā ir 148 716 LVL valsts budžeta līdzekļu.
Projektu publiska prezentācija notiks šā gada 24.martā Kultūras ministrijas pārraudzībā esošajā konferenču zālē Antonijas ielā 9. Ieeja no Elizabetes ielas puses – pie durvīm uzraksts „Valsts muzeju pārvalde”, zāle atrodas 3.stāvā.
Konkursa rezultāti tiks publiskoti līdz šā gada 31.martam. Konkursā iesniegtos projektus vērtē NKC dokumentālo filmu eksperti Agris Redovičs, Aigars Grauba un Zanda Dūdiņa (NKC pārstāve).
Informācija: Zanda Dūdiņa, zanda.dudina@nfc.gov.lv, 67358858.
Projektu prezentāciju laiki 24.03.2009. ir sekojoši:
LAIKS
NR.
FILMAS NOSAUKUMS
STUDIJA
REŽISORS
PRODUCENTS
09:00
1
Pa Rubika ceļu (celiņu)
Kompānija Hargla
Laila Pakalniņa
Laila Pakalniņa
09:15
2
Lietus un vēji
Vides filmu studija
Pēteris Krilovs
Uldis Cekulis
09:30
3
Un džezs
Vides filmu studija
Dainis Kļava
Uldis Cekulis
09:45
4
Vecmāmiņu koris
Vides filmu studija
Ilze Ramāne
Valdis Ābols
10:00
5
Vairāk nekā dzīve
Mistrus Media
Gints Grūbe
Inese Boka-Grūbe
10:15
6
Zupa
Mistrus Media
Maira Dobele
Inese Boka-Grūbe
10:30
7
Spēle ar beigām
Labvakar
Daina Rašenbauma
Līga Gaisa
10:45-11:15
PĀRTRAUKUMS
11:15
8
Versija Vera
Kinolats
Ilona Brūvere
Ilona Brūvere
11:30
9
Latvieši – 1937 – Latiši
Sibīrijas bērni
Dzintra Geka
Dzintra Geka
11:45
10
Kā klājas, Rūdolf Ming?
Jura Podnieka studija
Roberts Rubīns
Guna Stahovska
12:00
11
Pēdējais komunists
Studija Lokomotīve
Armands Zvirbulis
Roberts Vinovskis
12:15
12
Bermontiāde
Studija Centrums
Askolds Saulītis
Bruno Aščuks
12:30
13
Septiņi spoži gadi
Rīgas Kinostudija
Ivars Seleckis
Kristians Luhaers
12:45
14
Padoties aizliegts
Rīgas Kinostudija
Dzintars Dreibergs
Elvita Ruka
13:00
15
Gaišie ļaudis
A.Bley filmu studija
Aija Bley
Elvita Ruka
13:15-14:30
PĀRTRAUKUMS
14:30
16
La matiere, dont se forment les songes
Film Angels Studio
Jānis Kalējs, A. Schwingenschuh
Tomas Makaras
14:45
17
Savējie sapratīs
Screen Vision
Igors Linga
Kristians Luhaers
15:00
18
Mīklainais dimantu karalis
Screen Vision
Līga Pipare
Laima Freimane
15:15
19
Polija 1939
Screen Vision
Jacek Kubiak, Klaus Salge
Laima Freimane
15:30
20
15 stāsti par jauno
Avantis Promo
Dzintars Dreibergs
Ilona Bičevska
15:45
21
Tacis
Vizuālā Latvija
Raitis Vulfs
Raitis Vulfs
16:00
22
21. gadsimts
Red Cats Film Studio
Juris Kursietis
Jūlija Pasnaka
16:15
23
Pēdējā tempļa hronikas
Ego Media
Dāvis Sīmanis
Guntis Trekteris
16:30
24
Meitenes neraud
Ego Media
Andis Mizišs
Guntis Trekteris