Festivāls Pirmizrāde Spēlfilma
Neona pavasaris

Pasaules pirmizrādi Edinburgas starptautiskajā kinofestivālā 15. augustā piedzīvos režisora Matīsa Kažas drāma jauniešiem “Neona pavasaris”, kuras pirmizrāde Latvijā  ir plānota rudenī. Tehno mūzika, reiva ballītes un seksuālās identitātes meklējumi savijas stāstā par studenti Laini, kuras ģimene nonākusi savstarpējo attiecību krīzē.

Edinburgas kinofestivāls (Edinburgh International Film Festival) Skotijā, Lielbritānijā, ir viens no vecākajiem kinofestivāliem pasaulē, šogad tas norisinās no 12. līdz 20. augustam un piedāvās īpašu atmosfēru, jo līdzās bagātīgai kino programmai un pirmizrādēm pilsētā norisināsies arī slavenais Edinburgas Fringe, lielākais mākslas festivāls pasaulē. Filma Neona pavasaris iekļauta festivāla programmā Night Moves.

Neona pavasaris ir emocionāls stāsts par mūsdienu jauniešu attiecībām, par cilvēku tiekšanos vienam pie otra un reizēm arī nesatikšanos. Par citu dzīvi, kas sākas nakts aizsegā. Par pasauli, kas mums apkārt šodien. Mēs centāmies izvairīties no moralizēšanas, bet būt godīgi,” filmu raksturo tās režisors Matīss Kaža.

Filmas galvenajā lomā debitē jaunā dzejniece, dramaturģe un aktrise Marija Luīze Meļķe. Citas būtiskas lomās filmā atveido jaunie aktieri Grēta Trušiņa, Gerds Lapoška, Agnese Rukšāne, Matīss Ozols, Timotejs Pelle Kalniņš un Emīls Ralfs, aktieris Jānis Skutelis.

Filmas komandā ir režisors un scenārija līdzautors Matīss Kaža, scenārija līdzautore Marija Luīze Meļķe, operators Aleksandrs Grebņevs, mākslinieks Rūdolfs Baltiņš, komponists Toms Auniņš, grima māksliniece Aija Beata Rjabovska, kostīmu mākslinieki Laura Jančauska un Krišjānis Elviks, montāžas režisore Paula Popmane, skaņu režisors Aleksandrs Vaicahovskis un producenti: Matīss Kaža, Una Celma un Dace Siatkovska.

Jaunais režisors un producents Matīss Kaža kinoizglītību ieguvis Ņujorkā un Latvijā, viņš pēdējos gados ir viens no ražīgākajiem pašmāju kino autoriem. 2017. gadā debitējis ar starptautiski godalgoto dokumentālo filmu Vienu biļeti, lūdzu!. Veidojis vienā kadrā uzņemtas komēdijas Ūdens garša (2022) un Kino un mēs (2020), īsterna žanrā veidotu spēlfilmu Wild East. Kur vedīs ceļš (2021).

Filma Neona pavasaris tapusi studijās Trickster Pictures un Deep Sea Studios sadarbībā ar Fenixfilm. Filmas izveidi finansiāli atbalstījis Valsts Kultūrkapitāla fonds, Nacionālais Kino centrs, Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Rīgas Dome un nākamās paaudzes televīzija GO3 – Neona pavasaris ir GO3 oriģinālfilma.

Kinoteātros Latvijā filmu Neona pavasaris plānots demonstrēt 2022. gada rudenī.

 

Filmas soctīklu konti:
Facebook.com/neonapavasaris  

Instagram.com/neonapavasaris