“Escaping Riga” Lībekā, Sanpaulu, Tallinā un citur

Režisora Dāvja Sīmaņa filma “Escaping Riga”, kas tapusi filmu studijā “Mistrus Media” un pirmizrādi piedzīvoja 2014. gada aprīlī, turpina piedalīties vairākos starptautiski nozīmīgos filmu festivālos, bet Dāvis Sīmanis strādā pie jauna projekta.

Šoruden “Escaping Riga” tiks demonstrēta Sanpaulu starptautiskajā filmu festivālā Brazīlijā, Vācijas pilsētā Lībekā notiekošajā Baltijas jūras valstu filmu festivālā, Tallinas festivālā “Black Nights” un Minskas Starptautiskajā filmu festivālā “Listapad”. “Escaping Riga” ceļos arī uz Poliju, kur filmas kinematogrāfisko kvalitāšu dēļ tā iekļauta starptautiskajā kinematogrāfijas festivālā “Camerimage”. Gada nogalē filma dosies uz Teherānu, lai piedalītos Starptautiskajā Irānas dokumentālo filmu festivālā “Cinema Vérité”.

2014. gada nogalē filma “Escaping Riga” piedzīvoja starptautisko pirmizrādi Amsterdamā pasaules lielākajā un nozīmīgākajā dokumentālo filmu festivālā IDFA un Kopenhāgenas starptautiskajā dokumentālo filmu festivālā CPH:DOX; gada laikā “Escaping Riga” izrādīta daudzos festivālos Eiropā un pasaulē. 2015. gadā Starptautiskajā vēsturisko dokumentālo filmu festivālā, kas notika Kijevā, filma ieguva Grand Prix. 2014. gada nogalē par filmu rakstīja arī The Hollywood reporter, minot, ka “Escaping Riga sniedz patiesu baudījumu kino vēstures cienītājiem”.

Režisora Dāvja Sīmaņa filma “Escaping Riga” ir dokumentālos notikumos balstīts stāsts par divām izcilām 20. gadsimta personībām – kinorežisoru Sergeju Eizenšteinu un filosofu Jesaju Berlinu –; abi dzimuši un bērnību pavadījuši Rīgā. Izsekojot abu varoņu dzīves gaitām uz 20. gadsimta pirmās puses dramatisko notikumu fona, filma stāsta, kā viens no viņiem kļūst par izcilāko savas paaudzes kinorežisoru totalitārajā Padomju Savienībā, bet otrs – par izcilāko savas paaudzes domātāju liberālajā Lielbritānijā.

No 29. oktobra filma būs skatāma Vidzemes koncertzālē “Cēsis”, bet 21. novembrī to būs iespējams redzēt Rēzeknē Latgales vēstniecībā “Gors”, kur interesentiem būs iespēja tikties ar filmas režisoru.

Filmu studijas “Mistrus Media” producents Gints Grūbe atzīmē: ““Escaping Riga” ir sasniegusi vislielāko starptautisko auditoriju, parādot neparastu kinematogrāfisku rokrakstu un izstāstot arī unikālu Latvijas vēstures lappusi. Šobrīd Dāvis Sīmanis mūsu studijā ir uzsācis darbu pie vēsturiskās spēlfilmas “Puika ar suni” sagatavošanas. Filma vēstīs par notikumiem Latvijā 2. Pasaules kara laikā Rīgā, kad Žanis Lipke kopā ar saviem ģimenes locekļiem no nāves izglāba vairāk nekā 50 cilvēkus, un piedalās konkursā Latvijas filmas Latvijas simtgadei. Topošā filma ir ļoti būtiska Latvijas sabiedrībai, jo sevišķi šobrīd, kad Krievijas propaganda regulāri apmelo Latviju fašisma atdzimšanā. Šoreiz Dāvja Sīmaņa iecere ir parādīt sarežģītu vēstures laikmetu no pusaudža redzes viedokļa.”

Ar Dāvja Sīmaņa filmas “Puika ar suni” fragmentiem var iepazīties portāla Latvijas filmas sadaļā Latvijas simtgades filmas.

“Escaping Riga” reklāmas rullītis:

Kontaktinformācija:
producente
Madara Kalniņa
26661133
e-pasts: madara.kalnina@mistrusmedia.lv