Dokumentālais kino Festivāls
Festivāla plakāts

Eiropas ievērojamākais piedzīvojumu filmu festivāls “European Outdoor Film Tour” svin 20 gadu jubileju, ar septiņām jaunām filmām jubilejas programmā “E.O.F.T. 2021” apceļojot 21 valsti. Jūnija sākumā festivāls ieradīsies arī Latvijā – Rīgā un Valmierā.

Jaunā E.O.F.T. programma aizvedīs skatītājus uz slēptiem pasaules nostūriem, piedāvās ieskatu outdoor sporta kinematogrāfiskajā nākotnē un iepazīstinās ar piedzīvojumu meklētājiem un dēkaiņiem, kuri savu dzīvi pilnībā veltījuši piedzīvojumu un atklājumu garam. Neatkarīgi no tā, vai viņi atrodas dziļi džungļos, ledus aukstumā vai ceļā apkārt pasaulei, filmu varones un varoņi atspoguļo to, cik daudz iedvesmas vēl var atrast pasaulē un arī katrā atsevišķā cilvēkā. Festivāla mērķis, kas tika noteikts jau pirmajā tūrē 2001. gadā, paliek nemainīgs: “Īsti varoņi, patiesas emocijas, izcili piedzīvojumi. Viss – pa īstam! / No script, no actors, no special effects... This is real!” 

Festivālā E.O.F.T. 2021 skatītāji redzēs alpīnistes Caro North un Nashim Eshqi (Vācijas filmā I Am North, 2021) – divas sievietes, kuras sasniegušas pilnīgu neatkarību un vienotību ar kalniem. Ekstrēmais sportists Jonas Deichmann (Miles Ahead, 2021, Vācija) tiecas pēc savas dzīves lielākā izaicinājuma – triatlons apkārt visai pasaulei. Piedzīvojumu meklētājs Eliott Schonfeld (Francijas filmā Amazonie, 2019), kurš skatītājiem jau pazīstams no filmas Le minimaliste (2019), tagad dodas jaunā ceļojumā Amazones džungļos, uz vietām, kur tikai retais ir spēris kāju. Francijas filma Out of Frame (2020) piedāvās ieskatu kalnu filmu uzņemšanas aizkulisēs, tostarp skatītāji varēs vērot bezprecedenta fotosesiju Monblāna kalnu masīva virsotnē. Filmas Spellbound (Jaunzēlande, 2020) un Playing Gravity (Austrija, 2021) vedīs skatītājus cauri pasaules skaistākajiem kalniem, rādot elpu aizraujošus skatus un neiedomājamus trikus; programmā iekļauta arī Itālijas filma Climbing Iran (2020).
Filmu programma tiks demonstrēta dažādās ekrāna valodās ar subtitriem latviešu valodā.

Brīvdabas kino pasākumi notiks 9. jūnijā Rīgā, uz tirdzniecības centra Riga Plaza daudzstāvu autostāvvietas jumta, un 11. jūnijā Valmierā – Daliņa pludmalē pie Gaujas.
Pasākumus vadīs Horens Stalbe, skatītāji aicināti saģērbties ērti un silti, jo kinoseansi notiks jebkādos laika apstākļos; nav aizliegts ņemt līdzi savu piknika groziņu un sēdēšanas aprīkojumu. Kinoseansus papildinās dažādi paraugdemonstrējumi, apmācība, sacensības + balvas uzvarētājiem, viktorīnas un balvu loterijas.

 

Vairāk informācijas:
Arnis Aspers, producents un režisors
+371 26547344
arnisaspers@icloud.com