30. martā kinoteātrī Rīga ar Francijā radīto un klasikas statusu ieguvušo spāņu režisora Luisa Bunjuela filmu Dienas skaistule tiek atklāta franču kino šedevru programma festivāla Francijas pavasaris ietvaros.

    Francijas pavasaris ir atbildes pasākums Latvijas Valsts prezidentes Vairas Vīķes Freibergas un Francijas Republikas prezidenta Žaka Širaka iniciētajam Latvijas festivālam Francijā Pārsteidzošā Latvija (2005.g.). Festivāls notiek astronomiskā pavasara laikā no 21. marta līdz 21. jūnijam.

    Līdztekus bagātīgai kultūras programmai teātra, mākslas, mūzikas u.c. jomās, festivāla Francijas pavasaris Rīga skatāmajā filmu programmā Francijas kino šedevri. Tajā iekļautas izcilas šīs Eiropas kino lielvalsts 20. gs. otrās puses filmas, kas Latvijā uz ekrāna rādītas reti vai nemaz. Līdz 5. aprīlim skatītājiem tiek piedāvāts noskatīties L. Bunjuela filmu Dienas skaistulear izcilo Katrīnu Denēvu galvenajā lomā, notikumu klāstā būtiska vieta ierādīta arī aktivitātēm kino lauciņā. Tās aizsāk spoža franču kinorežisoru un aktieru plejāde kinoteātrī divu vēlāko Francijas kinozvaigžņu – Izabellas Ipēras un Žerāra Depardjē saspēli M. Pialā filmā Lulū viņu karjeras aizsākumos, formas ziņā meklējumiem bagātā režisora O. d’Asajasa filmu Irma Vepa, tā dēvētā jaunā jaunā viļņa pārstāvju darbus – L. Karaksa filmu Sliktās asinis un Ž.Ž. Beneksa filmu Dīva, izaicinoša spēles prieka pilno Ž.L. Godāra filmu Trakais Pjero ar Žanu Polu Belmondo un Annu Karinu galvenajās lomās, režisores K. Korsīnī psiholoģiski niansēto drāmu Mēģinājums un muzikālās filmas tradīciju kopēja Ž. Demī filmu Lola.

    Franču kino šedevru programma veidota no Francijas Ārlietu ministrijas kolekcijas filmām. Tās skate Latvijā tapusi sadarbojoties Francijas Kultūras centram, Nacionālajam Kino centram, Rīgas Kinomuzejam un kinoteātrim Rīga.

Franču kino programmas turpinājumā tiek realizēti arī citi pasākumi:

– Rīgas Kinomuzejā turpinās lektorijs – iepazīšanās ar mūsdienu franču kino. Tā ietvaros 4. aprīlī tiek piedāvāts noklausīties lekciju par A.Ž. Kluzo filmu Velnenes, 9. maijā – L. Feijāda filmu Fantomass un 16. maijā – par Ž. Renuāra filmu Spēles noteikumi

Fransuā Trifo darbu retrospekcija kinoteātrī K.Suns no 13. – 22. aprīlim ļaus vēlreiz vai no jauna iepazīt vienu no nozīmīgākajiem franču kinorežisoriem, kuram šogad tiktu svinēta 75. gadu dzimšanas diena. Godinot ievērojamo franču Jaunā viļņa pārstāvi, tiek demonstrētas viņa filmas 400 sitieni, Nozagtie skūpsti, Mājas pavards, Aizslīdošā mīla, Žils un Džims, Maigā āda, Divas anglietes un kontinents, Pēdējais metro, Kaimiņiene

– No 4. – 10. maijam kinoteātrī Daile franču kino programmas ietvaros tiks demonstrēta ar Latvijas animācijas studijām Rija un Jet Media sadarbībā tapušo animācijas filmu programma visai ģimenei. (Kirikū un burve, Kirikū un zvēri, Randiņš Belevillā)

– No 2. – 5. maijam Rīgā viesosies arī pats Kirikū radītājs – režisors Mišels Oslo. Vizītes laikā starptautiskās animācijas filmu asociācijas prezidents, režisors un scenārija autors dalīsies ar savu pieredzi, pasniedzot meistardarbnīcu studentiem un animācijas filmu veidotājiem.

– 19. maijā Rīgas Kinomuzejā norisināsies atraktīvs kino programmas noslēgums NOUVELLE VAGUE. RELOADED – intīms un pārsteidzošs vakars muzeja pagalmā ar ainām no franču Jaunā viļņa filmām, vairākiem akordeonistiem, dīdžejiem un citām lietām autores Katrīnas Neiburgas skatījumā.

Franču kino programmās ietvertās filmas tiks demonstrēta arī Daugavpilī, Smiltenē, Madonā, Liepājā, Ventspilī un Valmierā.

Franču kino šedevri
Seansi

Fransuā trifo darbu retrospekcija
Seansi

Animācijas filmu programma visai ģimenei
Seansi