Rīgas Starptautiskā filmu festivāla “2ANNAS” tradicionālā pavasara turneja “PROJEKTORS” šogad viesojas septiņās Latvijas pilsētās, lai jauniešus iepazīstinātu ar jaunākajām Baltijas īsfilmām un sniegtu ieskatu īsfilmu veidošanā. Martā “Projektors” jau pabijis Tukuma novadā, Aizputē un Ventspilī, aprīlī apciemo Aizkraukli, Krāslavu, Gulbeni un Cēsis.2Annas

Rīgas Starptautiskais filmu festivāls 2ANNAS jau kopš 2007. gada sezonas sākumā dodas Latvijas tūrē, lai dažādos Latvijas reģionos demonstrētu īpaši atlasītu iepriekšējā gada festivāla īsfilmu programmu, tādējādi veicinot kultūras decentralizāciju ārpus Rīgas un strādājot pie kino kultūras attīstīšanas Latvijas novados. Šāda Latvijas tūre jau kļuvusi par neatņemamu festivāla sastāvdaļu un 2011. gadā ieguvusi nosaukumu PROJEKTORS.

Ņemot vērā iepriekšējo gadu veiksmīgo sadarbību, 2016. gadā 2ANNAS PROJEKTORS uzmanība tiek vērsta tieši uz vidusskolu jauniešiem, tādējādi sniedzot savu ieguldījumu kino izglītībā Latvijā. Līdzās jau ierastajai īsfilmu programmas demonstrēšanai, 2ANNAS PROJEKTORS 2016. gada programmā ir iekļautas īsfilmu veidošanas meistarklases, kas jauniešiem sniegs iespēju apgūt zināšanas par īsfilmu veidošanu un praktiski apgūt filmēšanas pamatus. 2ANNAS PROJEKTORS meistarklašu mērķis ir padziļināt jauniešu zināšanas un interesi par kino, tai skaitā specifisko īsfilmas žanru, kā arī attīstīt iemaņas vizuāli prezentēt sabiedrībā aktuālas tēmas. Meistarklašu ietvaros jaunieši tiks aicināti prezentēt un attīstīt idejas par tēmu “TOLERANCE”, kas izvēlēta, vadoties pēc festivāla 2ANNAS 2016. gada fokusa tēmas “KLEJOTĀJI”, kas sasaucas ar šobrīd pasaulē aktuālajiem imigrācijas un integrācijas jautājumiem.

Meistarklases vadīs režisors Reinis Spaile, kurš 2015. gadā par savu filmu “Tukšās zemes ritmi” ieguva 2ANNAS Baltijas īsfilmu konkursa diplomu, un operatori Jānis Indriks un Jānis Jurkovskis.

“2ANNAS PROJEKTORS 2016” viesosies septiņās Latvijas mācību iestādēs: Zemgales vidusskolā (29.martā), Aizputes vidusskolā (30.martā), Ventspils Valsts 1. ģimnāzijā (31.martā), Aizkraukles novada ģimnāzijā (12.aprīlī), Krāslavas Valsts ģimnāzijā (13.aprīlī), Gulbenes novada valsts ģimnāzijā (14.aprīlī) un Cēsu Valsts ģimnāzijā (15.aprīlī).

Sadarbībā ar Rīga TV24 trīs labāko meistarklašu īsfilmu autori tiks aicināti savus darbus prezentēt un izrādīt televīzijā.

Projekts top sadarbībā ar Valsts Kultūrkapitāla fondu, Vides Filmu Studiju, Arkogints Camera Rental, Rīga TV24, mākslinieku darbnīcu un rezidenču centru “Serde”, jauniešu “Ideju māju”, Tehniskās jaunrades namu “Annas 2” un Virtuālo Studiju ”URGA”.

Par festivālu:
Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls “2ANNAS” ir neatkarīgs kino un audiovizuālās mākslas festivāls, kas meklē un iepazīstina skatītājus ar inovatīviem vizuālās komunikācijas veidiem visā pasaulē. Festivāla mērķis ir popularizēt Eiropas un pasaules kino Latvijā, kā arī skatīt Baltijas filmu mākslas attīstību un tendences pasaules kontekstā. Šogad festivāls “2ANNAS” notiks jau 21. reizi.

Plašāka informācija:
projektors@2annas.lv
Facebook: 2ANNAS PROJEKTORS
www.2annas.lv