Filmā “Dvēseļu putenis” rekonstruē vēsturiskās Cēsu kaujas

Sākot ar 12. jūniju, septiņās filmēšanas dienās kino pilsētā “Cinevilla” un Cēsu apkaimē plānots uzņemt vēsturisko Cēsu kauju ainas filmai “Dvēseļu putenis”. Uzņemšanas grupa aicina medijus 21. un 22. jūnijā viesoties filmēšanas laukumā – Cēsīs pie dzelzceļa tilta pāri Raunai.

Foto: aģentūra F64

Filmēšanas laiks un vieta nav izvēlēti nejauši – tieši Cēsu apkaimē 1919. gadā jūnijā pie dzelzceļa tilta pāri Raunai latviešu kājnieku pulks ar igauņu karavīru papildspēku apturēja vācu uzbrukumu. Latvijas Neatkarības karā tas bija nozīmīgs pagrieziena punkts ar tālejošām sekām.

“Izšķirošais mirklis, kas ļāva Latvijai izcīnīt neatkarību, notika tieši Cēsīs. Tā bija pirmā reize, kad cīnījāmies paši par savu zemi, neticēdami citu solījumiem. Tieši 14 – 18 gadus jauno Cēsu zēnu ticība un ieguldījums radīja nepieciešamo grūdienu mūsu pašapziņai; tas ļāva divu nedēļu laikā atbrīvot Rīgu un rudenī to aizstāvēt pret Bermontu,” komentē filmas režisors Dzintars Dreibergs.

Iespēja filmēt Cēsu kauju ainas pie dzelzceļa tilta pāri Raunai ir unikāla, jo tā ir autentiska cīņu vieta. “Raunas tilts ir īpašs ar to, ka tas ir augstākais dzelzceļa tilts Latvijā – aptuveni 24 metri virs upes ūdens līmeņa. Pirmā un arī Otrā pasaules kara laikā šī tilta iznīcināšana ir bijis visu Latvijai naidīgo armiju un grupējumu mērķis. Tomēr Pirmā pasaules kara un Brīvības cīņu laikā šo nozīmīgo infrastruktūras objektu tā nopietni nevienam nav izdevies apskādēt. Kāpēc? Lai rastu atbildi, būs vērts noskatīties filmu,” uzsver VAS Latvijas dzelzceļš industriālā mantojuma eksperts Toms Altbergs.

Filmas Dvēseļu putenis pirmizrāde paredzēta 2019. gada 11. novembrī. Lielāko daļu filmas izmaksu sedz valsts, savukārt trūkstošo finansējumu nodrošina Latvijas nacionālie zīmoli – filmas ģenerālsponsors veikals-noliktava DEPO un atbalstītājs Latvijas Mobilais Telefons; filmas atbalstītājs AS Cēsu alus sniedz īpašu atbalstu tieši Cēsu kauju uzņemšanā. Filmu atbalsta arī Jūrmalas pilsētas dome, Carnikavas novada dome, Latvijas avīze; filmas un komandas oficiālais apdrošinātājs ir AAS BALTA.

Filmas aktieru vidū ir vairāki Latvijā plaši zināmi profesionāļi, piemēram, Vilis Daudziņš, Ivars Krasts, Mārtiņš Vilsons, Rēzija Kalniņa un Gatis Gāga, arī jaunie aktieri Raimonds Celms, Jēkabs Reinis, Ieva Florence, Renārs Zeltiņš un citi. Galveno varoni filmā atveido sešpadsmit gadus vecais Oto Brantevics no Turlavas.

Filmas komandu veido 90 kino profesionāļi no Latvijas un ārvalstīm – režisors un producents Dzintars Dreibergs, galvenais operators Valdis Celmiņš, Rīgā dzimušais scenārists un Ņujorkas Universitātes profesors Boriss Frumins, komponiste un prestižās Emmy balvas laureāte Lolita Ritmanis, aģentūras Casting Bridge aktieru atlases režisore Gunita Groša, galvenais mākslinieks Juris Žukovskis, galvenā kostīmu māksliniece Sandra Sila, galvenā grima māksliniece Dzintra Bijubena, studija KULTFILMA un citi.

Filmas atbalstītāju vidū ir arī IMPRO ceļojumi, Aizsardzības ministrija un Nacionālie Bruņotie spēki, Rīgas Latviešu biedrības nams, Latvijas Universitāte, Merrild, LAIMA, Rīgas Kinostudija, Bellevue Park Hotel Riga, IRVE, atpūtas bāze un muzejs Miķelis, Kurbads, GEMOSS, MORA-Trans, Zemgus Poligrāfijas Serviss, SIA Auditorsabiedrība BK Partneris, Ezerkauliņi, Rīgas Dzirnavnieks, Hanzas Maiznīca, Žogu fabrika, Western Digital, Latvijas valsts meži, Rīgas meži, Latvijas Kara muzejs, Mūkusalas Biznesa centrs, PwC Latvija, medicīnas centrs ARS, poligrāfija Viss Plusā un Ruckas muiža. Filmas veidotāji pateicas arī VAS Latvijas dzelzceļš par atbalstu filmēšanas procesā.

Viss par filmu: Facebook.com/DveseluPutenis un Instagram.com/dveseluputenisfilma/.

20.un 21. jūnijā uzņemšanas grupa aicina medijus viesoties filmēšanas laukumā Cēsīs pie Raunas tilta, par dalību filmēšanā interesenti aicināti sazināties ar producenti Ingu Praņevsku, 20370991.

Saziņai:
Eva Šķēle,
sabiedrisko attiecību vadītāja
eva@kultfilma.lv
+ 371 26326981