Filma “Modris” dodas uz diviem nozīmīgiem Eiropas festivāliem

Jura Kursieša filma “Modris” piedalīsies konkursa programmās Kotbusas filmu festivālā Vācijā un Saloniku starptautiskajā filmu festivālā Grieķijā.

Filma “Modris” ir Latvijas, Vācijas un Grieķijas koppražojums, līdz ar to šīs būs arī pirmizrādes kopproducentu valstīs.

“Juris Kursietis palicis jaunieša psiholoģiju zem mikroskopa, radot minimālistisku, vibrējošu pieaugšanas drāmu,” Saloniku Starptautiskā filmu festivāla kuratori uzsver režisora spēju sajust galveno varoni. “Viscilvēcīgākajā veidā filma runā ne tikai par tās galveno varoni, bet par jebkuru, kam nepieciešama otrā iespēja.”

Saloniku starptautiskajā filmu festivālā Grieķijā filma “Modris” iekļauta starptautiskajā konkursa programmā, festivāls notiek no 31. oktobra līdz 9. novembrim.

Filma “Modris” kā vienīgā filma no Baltijas iekļauta galvenajā konkursa programmā arī Kotbusas filmu festivālā Vācijā, kur pirms diviem gadiem tā piedalījās filmu tirgū ar mēķi piesaistīt kopproducentus. Kotbusas filmu festivāls tiek dēvēts par pasaules nozīmīgāko Austrumeiropas filmu festivālu, tas norisināsies no 4. līdz 9. novembrim.

Iepriekš filma “Modris” piedalījusies Toronto starptautiskajā filmu festivālā un Sansebastjanas filmu festivālā Spānijā, kur saņēma Īpašo žūrijas atzinību.

Šobrīd filma tiek izrādīta visā Latvijā un pirmajā nedēļas nogalē kļuva par piekto skatītāko filmu. Nākamnedēļ īpašos seansos ar VAS “Latvijas Dzelzceļš” atbalstu filma “Modris” skatīsies vairāki simti skolēnu Liepājā, Ventspilī un Valmierā.