Filma “Nekas mūs neapturēs” pieejama platformā “Shortcut”

Andra Gaujas vizuāli krāšņā kaisles drāma “Nekas mūs neapturēs” no 11. novembra sadarbībā ar “Helio” ir skatāma ikvienā mājoklī televizoru, datoru, viedtālruņu un planšetdatoru ekrānos. Deviņām Latvijas Nacionālās kino balvas “Lielais Kristaps” nominācijām izvirzītā filma tagad izbaudāma ne tikai kinoteātros, bet arī lietotnē “Shortcut”, kas pieejama arī “Helio iTV” klientiem.

„Kā iegūt episku mērogu? — Pavisam vienkārši un tajā pašā laikā neiedomājami sarežģīti,“ ir pārliecināts kaisles drāmas Nekas mūs neapturēs režisors, scenārija autors, producents Andris Gauja. „Jau filmas tapšanas laikā rūpīgi jāpārdomā katra dekorācija un krāsu nianse, emocionāli un vizuāli jāpiepilda katrs skatiens, žests un kadrs. Tagad manu jaunāko filmu iespējams noskatīties sev ērtā laikā un vietā arī Shortcut vietnē. Protams, vislabāk, ja tas savietots ar augstas kvalitātes ekrānu.“

“Andra Gaujas filma skar tēmas, kas Latvijas kino darbos nav bijušas plaši apskatītas, tāpēc raisījusi plašas diskusijas sabiedrībā. Mēs priecājamies, ka līdz ar iekļaušanu Helio filmu klāstā šai diskusijai varēs pievienoties vēl plašāks skatītāju loks. Latvijas kino stāsti ir pelnījuši izskanēt skaļi un sasniegt pēc iespējas plašāku auditoriju,” akcentē Tet izklaides pakalpojumu daļas direktore Inga Alika-Stroda.

Filmas Nekas mūs neapturēs centrā ir harizmātisks mūzikas producents Ralfs, ko atveido Andris Keišs. Sava nepiekāpīgā rakstura dēļ viņš piespiež sievu (Kristīne Nevarauska) un mīļāko (Elza Gauja) sadzīvot vienā īpašumā, kur turklāt vēl mīt viņa divpadsmit gadus vecā meita (Dārta Stepanova). Eksperiments pārvēršas nežēlīgā cīņā katram par savām interesēm. Filma ir izsaukusi ažiotāžu un neviennozīmīgas reakcijas gan kritiķu, gan skatītāju vidū.

Filmai Nekas mūs neapturēs piemīt Latvijas kino vidē neierastas vizuālās kvalitātes. Gandrīz visa filmas pasaule ir radīta no jauna, mākslinieka Jurģa Krāsona komandai uzbūvējot divus daudzstāvu paviljonus. Lai filmai piešķirtu īpašu maģisku noskaņu, visi āra skati tika filmēti vakaros, naktīs un agros rītos — kopumā filmā parādās 46 saules lēkti vai rieti.

Filma izvirzīta kopumā deviņām nacionālās kino balvas Lielais Kristaps nominācijām astoņās kategorijās: Labākā pilnmetrāžas spēlfilma, Labākais aktieris (Andris Keišs), Labākā aktrise (Kristīne Nevarauska un Elza Gauja), Labākais spēlfilmas operators (Aleksandrs Grebņevs), Labākais mākslinieks (Jurģis Krāsons), Labākais kostīmu mākslinieks (Līga Krāsone), Labākais komponists (Gatis Ziema, Andris Gauja), Labākais skaņu režisors (Jevgenijs Kobzevs).

Filmas pirmizrāde notika 9. oktobrī, un tā joprojām ir skatāma arī kinoteātros. Drīzumā pie klausītājiem nonāks filmas Nekas mūs neapturēs skaņu celiņš, kura radīšanā piedalījušies virkne spēcīgu mūziķu – Jānis Šipkēvics jeb Shipsea, Evija Vēbere, Miķelis Putniņš, Rūdolfs Macats, Artis Orubs, Ivars Bezprozvanovs, Jurijs Savkins, Gatis Zaķis, Gatis Ziema, Edvīns Ozols, Kaspars Putriņš, Ivo “Skrips” Stankēvičs u.c.

Filmas izplatītāji uz lielajiem ekrāniem ir UzKino un Latvijas Kinematogrāfistu savienība. Filmas lielākie atbalstītāji – Nacionālais Kino centrs, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Helio, PATA Timber, UPB, Latvijas Finieris, Samsung, Circle-K, SIXT, TVNET, TV24, gas Viļņi, Radio SWH, Latvijas Televīzija, kā arī daudzi citi.

Filmas komanda par paveikto: https://youtu.be/nDsT41XN1Nw