Starptautisku atzinību arheoloģijai veltīto filmu festivālā The Archaeology Channel International Film and Video Festival (ASV) nupat guvusi režisora Romualda Pipara filma Džosera piramīdas noslēpums (Filmu studija Ģilde). 

Filma ir dokumentāla liecība par vēsturisku Latvijas zinātnieku ekspedīciju visvecākajā pasaulē zināmajā mūra celtnē – Džosera piramīdā Ēģiptē. 2007. gadā ar arhitektu, arheoloģijas entuziastu Bruno Delānu (Bruno Deslandes) priekšgalā Latvijas zinātniskajā ekspedīcijā apvienojās arheoloģijas, fotogrammetrijas, ģeodēzijas, radiolokācijas, arhitektūras, ģeoloģijas, vēstures, paleoastronomijas, globālās pozicionēšanas un informācijas tehnoloģiju speciālisti. Šis unikālais kopdarbs ļāva iegūt nebijušu, zinātniski precīzu celtnes un pazemes telpisko attēlu, kurš savukārt deva iespēju piramīdā atklāt līdz šim nezināmas galerijas, ejas, kāpnes un telpas.

Šis pasaules līmeņa atklājums arheoloģijā ir veicinājis pārmaiņas līdzšinējā vēsturiska objekta pētīšanas metodē. 

Džosera piramīdas noslēpums ieguvusi žūrijas galveno balvu kā labākā filma, kā arī nominācijā par labāko animāciju un specefektiem, tāpat arī atzinīgu novērtējumu par filmas informatīvo saturu, vizuālo efektu un muzikālā materiāla izmantošanu.
Festivālu The Archaeology Channel International Film and Video Festival organizē Arheoloģiskā mantojuma institūts, kura mērķis ir apkopot datus par cilvēces vēsturi un popularizēt sabiedrībā informāciju par jaunumiem arheoloģijas jomā, kā arī šīs nozares sasniegumiem.
 
Filmu ir atbalstījis Nacionālais Kino centrs un Valsts Kultūrkapitāla fonds un šī ir jau otrā studijā Ģildē tapusī filma par arheoloģijai veltītiem jautājumiem.
 
  
                Džosera piramīdas noslēpums