21. un 23. oktobrī Vācijā, 53. Starptautiskā Leipcigas dokumentālo un animācijas filmu festivāla DOK Leipzig oficiālajā konkursa programmā starptautisko pirmizrādi piedzīvos Dāvja Sīmaņa un Ginta Grūbes dokumentālā filma Pasaules skaņa.

21. un 23. oktobrī Vācijā, 53. Starptautiskā Leipcigas dokumentālo un animācijas filmu festivāla DOK Leipzig oficiālajā konkursa programmā starptautisko pirmizrādi piedzīvos Dāvja Sīmaņa un Ginta Grūbes dokumentālā filma Pasaules skaņa.

No 22. līdz 28. oktobrim filma Pasaules skaņa būs skatāma arī kinoteātrī K. Suns. Filmas seanss katru dienu plkst. 17:00.

Starptautiskais Leipcigas dokumentālo un animācijas filmu festivāls ir viens no pasaules vadošajiem dokumentālo un animācijas filmu festivāliem pasaulē. Dokumentālā filma Pasaules skaņa (62 min, 2010) iekļauta konkursa programmā Generation DOK – jaunie dokumentālā kino talanti.
Vienlaikus ar skatītājiem Leipcigā, arī Latvijas kino apmeklētājiem tiek piedāvāta iespēja noskatīties filmu Pasaules skaņa – no 22. līdz 28. oktobrim kinoteātrī K.Suns. Filmas seanss katru dienu plkst. 17:00. Biļetes cena 2.10Ls; skolēniem, studentiem, pensionāriem – 1.90Ls.
Dokumentālā filma Pasaules skaņa ir savdabīgs vizuāli un muzikāli krāšņs ceļojums apkārt zemeslodei klasiskās laikmetīgās mūzikas pasaulē, tiekoties ar komponistiem, kuri, diriģenta Māra Sirmā un kora Kamēr aicināti, komponēja dziesmas Saulei, lai tās atskaņotu vienotā koncertprogrammā. Apzinoties, ka mūziku ar vārdiem izskaidrot nav iespējams, filma piedāvā ieskatīties mūzikas tapšanas brīnumā.
Pasaules skaņa pirmizrādi Latvijā piedzīvoja š.g. aprīlī, tā izvirzīta Dienas gada balvai kultūrā 2010. Tuvākajā nākotnē filma tiks demonstrēta arī Ziemeļvalstu filmu dienās Lībekā (Vācijā), Eiropas filmu nedēļā Otavā (Kanādā), un Tbilisi Starptautiskajā filmu festivālā (Gruzijā). Filma veidota filmu studijā Mistrus Media, režisori Dāvis Sīmanis un Gints Grūbe, operators Andrejs Rudzāts, skaņu operators Normunds Kļaviņš, skaņu režisors Anrijs Krenbergs, montāžas režisori Andra Lejniece un Dāvis Sīmanis, datorgrafika – Edmunds Jansons, producenta asistente Līga Gaisa, producente Inese Boka-Grūbe.
Filmas tapšanu atbalstījuši: MEDIA Development, Nacionālais Kinocentrs, Valsts Kultūrkapitāla fonds, A/S Latvenergo, Latvijas Televīzija.
 
Papildus informācija: www.pasaulesskana.lv, www.mistrusmedia.lv
 

                 Pasaules skaņa