Filmas “1906” komanda dodas pie skatītājiem visā Latvijā

No 15. marta kinoteātros visā Latvijā skatāma Gata Šmita krimināldrāma “1906”, kura noslēdz Nacionālā Kino centra programmu “Latvijas filmas Latvijas simtgadei”. Filmas komanda un aktieri būs sastopami 20. martā Valmierā, 21. martā Siguldā, 22. martā Talsos un 23. martā Cēsīs.

Paviesojusies Liepājā, kur tika uzņemta lielākā daļa filmas un tāpēc 1906 tika sagaidīta ar īpašām ovācijām, radošā komanda turpina ceļu pie skatītājiem Latvijas reģionos, lai pirms vai pēc seansa dalītos ar stāstiem par filmas tapšanu.

Gata Šmita veidotās žanra filmas pamatā ir spraigiem notikumiem bagāts stāsts, kura darbība risinās 1906. gada nokrāsās, kad valdošā vara ir guvusi virsroku cīņā ar sociāldemokrātu kaujiniekiem. Kāds dumpīgi noskaņotu jaunu cilvēku grupējums spītīgi turpina savu darbību un plāno pārgalvīgu uzbrukumu rūpnīcas kasei. Slepenas operācijas plānošanas laikā kaujinieks Pelēkais satiek dzejnieci Violetu un mēģina iekarot viņas uzmanību. Violetas iedvesmots, Pelēkais ierauga dzīvi un revolūciju citām acīm.

Pirmie skatītāji, kuri jau paguvuši noskatīties filmu, atzinīgi vērtē tās māksliniecisko noformējumu, kuru veidojuši filmas mākslinieki Rūdolfs Baltiņš un Mārtiņš Straupe, savukārt godalgotā tērpu māksliniece Keita veica apjomīgu darbu, izstrādājot kostīmus, kas būtu pēc iespējas autentiskāki šim laika periodam. Labi vārdi tiek veltīti filmas skaņu celiņa komponistam Rihardam Zaļupem, kurš filmai piešķīris mūsdienīgu sajūtu.

Latviešu teātra kritiķe, teātra zinātniece un vēsturniece Silvija Radzobe savā Twitter ziņā raksta: “1906 – ļoti laba, stipri virs daudzu citu 21. gs latviešu filmu līmeņa. Profesionāli pārvaldīta kinematogrāfijas specifika, patika vēstījums, aktieri, dialogi. Gatim Šmitam uz ātrāko jāķeras pie jaunas filmas!”

Video – mūzikas grupas Carnival Youth viedoklis pēc filmas noskatīšanās – ŠEIT.

Filmas tapšanā kopumā piedalījušies vairāk nekā 1000 cilvēku, starp kuriem ir gan aptuveni 800 masu skatu dalībnieku, amatnieku un tehniskā komanda, gan arī aktieri, galveno lomu atveidotāji – Mārtiņš Kalita, Inese Pudža, Kaspars Zvīgulis, Toms Auniņš, Kaspars Dumburs, Gatis Gāga, arī Lauris Dzelzītis, Inese Kučinska, Vladislavs Nastavševs.

Filmas režisors ir Gatis Šmits, kas pazīstams ar filmu Seržanta Lapiņa atgriešanās (2010) un izrādēm Jaunajā Rīgas teātrī. Scenārija līdzautores ir Ingas Rozentāle (luga 1906. Trakāk vēl kā piektā gadā) un Marta Elīna Martinsone. Filmas operators ir Jurģis Kmins.

Krimināldrāmas 1906 reklāmas rullītisŠEIT.

Filmu Latvijā izplata kompānija ACME, filmas komanda tuvākajā laikā viesosies kinoteātrī 3D Cinema Valmierā (20.03.), Kino Lora Siguldā (21.03.), kinoteātrī Auseklis Talsos (22.03.) un Vidzemes koncertzālē Cēsīs (23.03.).

Vairāk informācijas:
Inese Saulāja (filmas 1906 komunikācija) – 29442608, kn3@kn3.lv
Elīna Liberte (kompānija ACME) – 27030282, elina.liberte@acmefilm.lv