Filmas “Saule brauca debesīs” seanss ar Rozes Stiebras dalību

Sestdien, 24. novembrī, animācijas klasiķe Roze Stiebra aicina apmeklēt īpašu filmas “Saule brauca debesīs” seansu kinoteātrī “Splendid Palace”. Pēc filmas noskatīšanās skatītājiem būs lieliska izdevība aprunāties ar režisori Rozi Stiebru par filmas tapšanu un tās iedvesmas avotiem, turklāt būs iespējams saņemt arī filmas zīmējumus un uzlīmes ar filmas spilgtajiem varoņiem – Saules meitu, Nabašnieku, Vilku un Kaziņu u.c.

Filmas krāsainos un interesantos tēlus radījusi māksliniece Ilze Vītoliņa, viena no vadošajām teātra kostīmu māksliniecēm Latvijā, kura pazīstama arī kā vairāku Rozes Stiebras animācijas filmu vizuālā tēla autore (kopš 2002. gada). Filmas Saule brauca debesīs varoņus iedzīvināt palīdzējuši Latvijā pazīstami aktieri – Kaspars Znotiņš, Vilis Daudziņš, Zane Daudziņa, Guna Zariņa, Ainārs Ančevskis, Dita Lūriņa un citi. Filmas producents ir Roberts Vinovskis, galvenā animatore – Dace Liepa, mūziku filmai radījuši Juris Kaukulis un Jauno Jāņu orķestris.

Filma Saule brauca debesīs veidota kā režisores Rozes Stiebras dāvana Latvijai simtgadē, turklāt tā nav tikai filma bērniem, jo tās stāstu caurvij smalks simbolisms, kuru var tulkot dažādi un kas būs saprotams galvenokārt pieaugušajiem. Kādam tas būs stāsts par mazu meitenīti, kura jāatrod trijās dienās, bet citiem – stāsts par Latvijas ceļu uz brīvību, kas deviņdesmito gadu sākumā lika uzdot to pašu jautājumu, ko Saules meita uzdod filmā: “Kāpēc tik ilgi mani meklējāt?”

Kā jau vēstīts, filma Saule brauca debesīs 15. novembrī piedzīvoja pirmizrādi kinoteātrī Splendid Palace, un šobrīd filmu iespējams noskatīties vairāk nekā 100 kino izrādīšanas vietās visā Latvijā – vienlaikus gan kinoteātros, gan mazākos kino izrādīšanas punktos. Saule brauca debesīs veidota ar Nacionālā Kino centra atbalstu programmā Latvijas filmas Latvijas simtgadei.

Filmas īpašais seanss notiks kinoteātrī Splendid Palace sestdien, 24. novembrī, pulksten 13:00, informācija un biļetes – ŠEIT.

Foto: režisore Roze Stiebra filmas pirmizrādē, foto: Agnese Zeltiņa