Līdz 20. maijam turpinās filmu pieteikšana festivāla 2ANNAS Baltijas un starptautiskā īsfilmu konkursa programmai (<30 min) un starptautiskā vidēja garuma filmu konkursa programmai (30-60 min).

2Annas filmu konkurss labots

Rīgas Starptautiskais filmu festivāls 2ANNAS šogad noritēs no 27. septembra līdz 2. oktobrim. Festivāls pastāvēšanas laikā ir kļuvis par vienu no nozīmīgākajiem Baltijas īsfilmu festivāliem un šogad norisināsies jau 21. reizi. 2ANNAS veidotāji vienmēr snieguši skatītājam nebijušu kino pieredzi, uzsverot kino eksperimentālo dabu un veicinot skatītāja kompetenci par kino mākslu. Festivāls ir ievērojams arī tāpēc, ka skatītājs tiek iesaistīts visos notikumos, neviens viesis nejūtas vientuļš un garlaikots. Festivāla nedēļa tiek pavadīta ar labām filmām, neaizmirstamām ballītēm un vērtīgām satikšanās iespējām, nodrošinot to, ka gan skatītājs, gan filmu industrijas pārstāvis, gan režisors var pavadīt nakti garās sarunās.

2ANNAS meklē filmas, kas lauž kino tehniskās un mākslinieciskās robežas, un turpina rīkot konkursu arī vidēja garuma filmām, ko liela daļa festivālu noraida, jo tās garuma ziņā nekvalificējas ne īsfilmu, ne pilnmetrāžas konkursiem. Vairāk informācijas par filmu pieteikšanas kārtību, kā arī pieteikuma anketu var atrast festivāla mājaslapā www.2annas.lv un Facebook lapā – 2AnnasIFF.

2015. gadā festivālam tika pieteiktas gandrīz 1300 īsfilmas no septiņdesmit valstīm. Pieteikto filmu vidū bija gan Latvijā jau atzītu režisoru darbi, gan filmas, kas nominētas Eiropas kino akadēmijas balvai vai jau ieguvušas balvas Berlīnes starptautiskajā kinofestivālā un citos atzītos festivālos.

Šogad festivāls cer saņemt tikpat daudzveidīgu pieteikumu klāstu, lai skatītājiem varētu sniegt pēc iespējas krāsaināku filmu izlasi, ko, kā ierasts, papildinās oriģinālas un izaicinošas fokusa konkursa programmas.

Gadu gaitā festivāla veidotāji piedāvājuši skatītājiem ļoti plašu kino spektru – starptautiskajās programmās izrādītas gan art house, gan ASV kino akadēmijas balvai Oskars nominētas filmas. Savukārt Baltijas skatēs redzēts viss – sākot no studentu pirmajiem soļiem kino līdz ievērojamu latviešu režisoru (piemēram, Edmunda Jansona, Jurģa Krāsona un Lailas Pakalniņas) darbiem. Festivāla mērķis ir padarīt Latvijā redzamāku Eiropas un pasaules kino, kā arī parādīt Baltijas filmu mākslas attīstību un tendences pasaules kontekstā.