Režisora Andra Gaujas dokumentālā filma Gimenes lietas ASV lielākajā dokumentālo filmu festivālā Silverdocs, Losandželosā saņēmusi galveno balvu – best world feature.  

Šogad festivālā tika pieteiktas 2700 filmas no 60 pasaules valstīm, bet tikai 11 filmas sacentās konkursā par titulu pasaules labākā pilnmetrāžas dokumentālā filma.
 
„Ģimenes lietas” rāda neizpušķotu dzīvi, kas mušas acs uzmācības attālumā atklāj dzīves daudzšķautņainību un vienlaikus tuvojas rebežšķirtnei, kur izzūd robežas starp dokumentētu un virtuozi inscenētu dzīvi. Dažbrīd rodas iespaids, ka notikumi tikuši formāli provocēti, tīši inscinēti, taču tā nav filmas kvalitāti pazeminoša iezīme, jo beigās filmas veidotāji sasniedz dziļu, patiesu skumju pilnu, emocionāli uzrunājošu stāstu, neraugoties uz visām šokējošām filmas realitātes detaļām un izmisumu, kas iekļauj tās varoņu eksistenci.
Siverdocs žūrija
  
Šī dokumentālā drāma fascinē ar savu izsmalcināto stilizāciju un režisora smalko prasmi it kā nejauši, toties spēcīgi iemūžināt emocionālus filmas varoņu dzīves mirkļus.
Starpulse.com
 
Neformāli festivālu Silverdocs dēvē par dokumentālā kino Nirvānu. Itin bieži Silverdocs uzvarētāju darbi nokļūst Oskaru nominantu listē par gada labāko dokumentālo filmu.
Normunds Naumanis, Diena
 
Silverdocs ir galvenais ceļš, pa kuru pasaules dokumentālistu darbi iekaro ASV.
The Hollywood Reporter
 
Filmas Ģimenes lietas radošā grupa – režisors Andris Gauja, operators Aleksandrs Grebņevs, producente Madara Melberga, finansiāli atbalstījis Nacionālais Kino centrs, Valsts Kultūrkapitāla fonds. Filma uzņemta studijā FA Filma.
 
 

                       Gimenes lietas