Ginta Zilbaloža filmai pirmizrāde Holandē

Holandes Animācijas filmu festivāla (HAFF) atklāšanas seansā 22. martā Utrehtā pasaules pirmizrādi piedzīvo Latvijas animācijas režisora un mākslinieka Ginta Zilbaloža jaunākā filma “Oāze”, kas tapusi ar Nacionālā Kino centra atbalstu. HAFF konkursa programmā iekļauta arī Vladimira Leščova filma “Gaidot Jauno gadu”.

 

Holandes Animācijas filmu festivāls (HAFF, https://www.haff.nl/en/) ir zīmīgs kā pirmā gada ievērojamā animācijas filmu skate, kas ļauj prognozēt turpmāko animācijas filmu apriti. HAFF šogad notiks divdesmito reizi un risināsies no 22. līdz 26. martam Utrehtas vecpilsētā.

Gints Zilbalodis ir viens no pēdējo gadu spilgtākajiem jaunajiem autoriem latviešu animācijā, arī viņa iepriekšējās filmas Prioritātes (2014) un Nedzirdams (2015) izrādītas nozīmīgās starptautiska mēroga skatēs. 17 minūtes garā filma Oāze iekļauta HAFF īsfilmu konkursa programmā Competition Shorts 1 kopā ar vēl sešām īsfilmām no Japānas, ASV, Panamas, Lielbritānijas, Francijas un Beļģijas, seansi 22., 24. un 25. martā.

Holandes animācijas festivālā Latviju pārstāv arī starptautiski plaši atzītais režisors Vladimirs Leščovs ar filmu Gaidot Jauno gadu, viņa filma iekļauta programmā Competition Shorts 6, seansi 23., 24. un 26. martā.

Latvijas pirmizrāde Ginta Zilbaloža filmai Oāze plānota šogad maijā, Nacionālā Kino centra rīkotajā 4. maija Latvijas filmu maratonā kinoteātrī Splendid Palace, Vladimira Leščova filma Gaidot Jauno gadu šajā maratonā tika pirmizrādīta pagājušajā gadā.

Informāciju sagatavoja
Latvijas Animācijas asociācija / Latvian Animation association
Ieva Viese-Vigula
Anna Veilande Kustikova
00 371 25926065