Gints Grūbe iekļauts “Producers on the Move” izlasē Kannās

Filmu studijas “Mistrus Media” producents Gints Grūbe iekļauts 20 profesionālo kinoproducentu izlasē platformai “Producers on the Move”, kas jau 18. reizi strādās Kannu starptautiskā kinofestivāla ietvaros.

Eiropas kino popularizēšanas organizācija “European Film Promotion” (EFP) katru gadu atlasa 20 profesionālus un perspektīvus kinoproducentus no visas Eiropas prestižajai kinoproducentu platformai Producers on the Move, un šogad tai izvēlēts arī Latvijas filmu studijas Mistrus Media producents Gints Grūbe – vienīgais no Baltijas valstīm šogad. Kannu kinofestivāla ietvaros “Producers on the Move” notiks 18. reizi un tā ir iespēja producentiem, kuru iepriekš producētās filmas uzrādījušas labus vietējos un starptautiska mēroga izplatīšanas rezultātus, popularizēt savus nākamos projektus, piesaistīt sadarbības partnerus, konsultēties ar starptautiski atzītiem audiovizuālās nozares speciālistiem. EFP organizē producentiem seminārus darbam grupās un lietderīgas tikšanās ar citiem producentiem, turklāt nodrošina publicitāti filmu nozares regulārajos izdevumos Screen International un Variety. Dalība platformā Producers on the Move nodrošinās Gintam Grūbem arī iespēju prezentēt topošās režisora Dāvja Sīmaņa spēlfilmas Puika ar suni projektu, kas atbalstīts Nacionālā Kino centra programmā Latvijas filmas Latvijas simtgadei.

“Kannu kinofestivāls ir nozīmīgākā tikšanās vieta Eiropas kinoveidotājiem. Man prieks, ka mūsu studijas darbība un panākumi, veidojot un demonstrējot spēlfilmu Melānijas hronika un  arī vairākas pēdējo gadu dokumentālās filmas, ir novērtēta, un tas dos iespēju starptautisku auditoriju iepazīstināt ar Dāvja Sīmaņa topošo filmu par Žani Lipki, tāpat arī prezentēt Latvijas kino un mūsu studijas darbu Eiropas kinoprofesionāļiem,“ saka filmu studijas Mistrus Media producents Gints Grūbe.

Atlases kritēriji dalībai platformā Producers on the Move paredz, ka producenta iepriekšējā producētā filma tikusi atlasīta vienam no nozīmīgākajiem starptautiskajiem filmu festivāliem (Berlīne, Kannas u.c.; Ginta Grūbes producētā Melānijas hronika starptautisko pirmizrādi piedzīvoja A klases festivālā Tallinā); filmai jābūt atzinīgi novērtētai nacionālajā tirgū un demonstrētai citās valstīs; pretendents nedrīkst būt vecāks par 45 gadiem. Latvijas dalību EFP un platformā Producers on the Move atbalsta Nacionālais Kino centrs; 2016. gadā šai platformai bija izvēlēts producents Roberts Vinovskis (Studija Lokomotīve).

Gints Grūbe strādā filmu studijā Mistrus Media, producējis Viestura Kairiša spēlfilmu Melānijas hronika (2016), Dāvja Sīmaņa filmu Escaping Riga (2014), Ievas Ozoliņas Mans tēvs baņkieris (2015),  režisējis dokumentālās filmas Pasaules skaņa (2010), Vairāk nekā dzīve (2013), šobrīd strādā kopā ar igauņu režisoru Jāku Kilmi pie dokumentālajām filmām Cilvēki no nekurienes un Lustrum (programmā Latvijas filmas Latvijas simtgadei). Otrā spēlfilma producenta Grūbes filmogrāfijā būs Dāvja Sīmaņa Puika ar suni, kas vēsta par unikālā rīdzinieka Žaņa Lipkes dzīvi un notikumiem vācu okupācija laikā Rīgā un Lipkes mājā Ķīpsalā.  Starp Latvijas personībām, kas no nāves glābuši citus, Žanis Lipke ir visspilgtākais piemērs – aizrautīgs, bezbailīgs avantūrists, kurš, pateicoties savai dabiskajai cilvēcībai, paglāba no drošas nāves vairāk nekā piecdesmit ebreju. Filmas uzņemšana sākās janvārī un turpināsies jūnijā, pirmizrāde plānota 2018. gada septembrī.