Herca Franka “Baiļu robeža” pretendē uz “Lauru zaru” Krievijā

Herca Franka iesāktā un Marijas Kravčenko pabeigtā dokumentālā filma “Baiļu robeža”, kas 2. decembrī būs Rīgas Starptautiskā kino festivāla atklāšanas filma, nominēta Krievijas dokumentālo un televīzijas filmu nacionālai prēmijai “Лавровая ветвь” (Lauru zars).

“Baiļu robeža” iekļuvusi starp trim prestižās Krievijas nacionālās prēmijas finālistiem, kurus, balsojot nosaka plašs dokumentālā kino un televīzijas profesionāļu loks. Prēmijas dibinātāji ir ar valsts struktūrām nesaistīti studiju un nevalstisko organizāciju pārstāvji. Filma pretendē uz balvu kategorijā “Labākā dokumentālā kinofilma vai kinolentē uzņemtā filma”. Ar “Baiļu robežu” konkurē Alekseja Pivovarova, Pāvela Kostomarova un Aleksandra Rastorgujeva filma “СРОК” un Mihaila Degtjara un Jūlijas Melamedas “Деген”. Balvas laureāti būs zināmi 17.decembrī. Pilns nominantu saraksts atrodams šeit.

Filmas “Baiļu robeža” galveno varoņu lēmumi neatgriezeniski izmaina viņu dzīvi. Jigals Amīrs divdesmit sešu gadu vecumā nogalina Izraēlas premjerministru, tiek notiesāts uz mūžu un kļūst par valsts nīstāko ieslodzīto. Larisa – emigrante no Krievijas, četru bērnu māte – šķiras no sava vīra, lai apprecētu slepkavu un dzemdētu viņam dēlu. Daudzu gadu garumā filmas autori mēģina izprast šo sarežģīto stāstu, taču viens no viņiem – Hercs Franks – nepiedzīvo filmas pabeigšanu, paliekot uz mūžīgā dzīves, nāves un mīlestības noslēpuma sliekšņa…

Hercs Franks sāka uzņemt filmu pirms aptuveni desmit gadiem, vēlāk viņam pievienojās otra režisore Marija Kravčenko, kas filmu pēc Franka nāves pabeidza.Filma tapusi studijā “Ego Media” (producents Guntis Trekteris) un tā ir Latvijas – Krievijas – Izraēlas kopražojums.

Herca Franka filma šogad kļūs par atklāšanas filmu vienlaikus divos starptautiskos kinofestivālos – Rīgas starptautiskajā kino festivālā un Krievijas prestižākajā dokumentālo filmu festivālā “ArtDocFest”, kas pazīstams ar savu brīvdomību un atklāto vēršanos pret valsts oficiālo politiku.