Herca Franka “Baiļu robeža” pretendē uz “Lauru zaru” Krievijā

17. decembrī Herca Franka un Marijas Kravčenko dokumentālā filma “Baiļu robeža” ieguvusi Krievijas dokumentālo un televīzijas filmu nacionālo prēmiju “Lauru zars” (Лавровая ветвь).

Prēmijas dibinātāji ir ar valsts struktūrām nesaistīti studiju un nevalstisko organizāciju pārstāvji. Filma pretendēja uz balvu kategorijā “Labākā dokumentālā kinofilma vai kinolentē uzņemtā filma”. Ar “Baiļu robežu” konkurēja Alekseja Pivovarova, Pāvela Kostomarova un Aleksandra Rastorgujeva filma “СРОК” un Mihaila Degtjara un Jūlijas Melamedas “Деген”. Balvu pasniedza krievu režisors Andrejs Zvjagincevs (“Leviatāns”, “Atgriešanās”).

“Baiļu robeža” šogad kļuvusi par atklāšanas filmu vienlaikus divos starptautiskos kinofestivālos – Rīgas starptautiskajā filmu festivālā un Krievijas prestižākajā dokumentālo filmu festivālā “Artdocfest”, kas pazīstams ar savu brīvdomību un atklāto vēršanos pret valsts oficiālo politiku.

Hercs Franks sāka uzņemt filmu pirms aptuveni desmit gadiem, vēlāk viņam pievienojās otra režisore Marija Kravčenko, kas filmu pēc Franka nāves pabeidza.

Latvijas kinoteātros filma būs redzama no 2015. gada janvāra.

Visu “Lauru zara” un festivāla “Artdokfest” uzvarētāju saraksts atrodams šeit.