Augustā Hirosimā (Japāna) norisināsies starptautisks animācijas filmu festivāls, kura programmā, līdzās 57 citām animācijas filmām, iekļautas arī divas no Latvijas – Edmunda Jansona „Kora turneja” un Vladimira Ļeščova „Lietus dienas”.

Festivāla rīkotāji ziņo, ka animācijas filmu konkursam, ko vērtēs starptautiska žūrija sešu cilvēku sastāvā, tika pieteiktas 2217 filmas no visas pasaules. Starp izvēlētajām 59 filmām ir arī „Kora turneja” un „Lietus dienas”.

„Kora turneja” ir stāsts par pasaulslavenu zēnu kori no Latvijas, kas dodas tālā koncertceļojumā. Kora diriģentei kori izdodas savaldīt un noskaņot kā smalku instrumentu, taču tad, kad viņa iesprūst liftā, zēni atkal kļūst par delverīgiem bērniem. Edmunda Jansona animācijas filma jau apceļojusi vairāk nekā 50 festivālus visā pasaulē, kur guvusi plašu žūrijas un skatītāju atzinību.
 
„Lietus dienas” – Vladimira Ļeščova jaunākā animācijas filma – ir melanholisks vēstījums par kādu japāni, kas dodas īsā ceļojumā uz nelielu salu un atgriežas senās atmiņās par savas dzīves lietainajām dienām.
 
Hirosimas animācijas filmu festivāls šogad norisināsies no 21. līdz 24. augustam, un žūrijas spriedums tiks paziņots 25. augustā. Hirosimas festivāls, kas norisinās kopš 1985. gada, līdzās Anesī, Otavas un Zagrebas animācijas filmu festivāliem, tiek uzskatīts par vienu no nozīmīgākajiem un prestižākajiem pasaulē.